Reklama

Niezdecydowani Massive Attack

Jak już wcześniej informowaliśmy, członkowie brytyjskiej formacji Massive Attack nagrali wspólnie z Davidem Bowie nową wersję utworu "Nature Boy", który trafi na ścieżkę dźwiękową najnowszej produkcji Baza Lurhmanna - filmu "Moulin Rouge". Jednak gdy po raz pierwszy otrzymali od reżysera propozycję napisania piosenki do filmu, odmówili. Ich decyzję zmieniło dopiero zaangażowanie do projektu Davida Bowiego.

"Spotkaliśmy się z Bazem, kiedy kręcił 'Romeo i Julię'. Muzykę do tego filmu zrobił wtedy Nellee Hooper. Później przez prawie cały zeszły rok kontaktował się z nami w sprawie muzyki do 'Moulin Rouge', ale wciąż mu domawialiśmy, bo wydawało nam się, że nasza muzyka nie będzie zupełnie pasować do filmu. W styczniu zadzwonił ponownie. Tym razem powiedział, że rozmawiał z Davidem Bowie, który bardzo chciałby z nami pracować. W tej sytuacji nie mogliśmy mu już odmówić" - powiedział Robert Del Naja, członek Massive Attack.

Reklama

Premierę filmu "Moulin Rouge" zaplanowano na 12 maja, podczas festiwalu filmowego w Cannes. Główne role grają w nim Nicole Kidman i Ewan MacGregor, a na ścieżce dźwiękowej usłyszymy ponadto nagrania m.in. Fatboy Slima, Bono i Becka.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Massive Attack | Moulin Rouge

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje