Reklama

Napster broni (swoich) praw autorskich!

Amerykańska grupa the Offspring już w momencie wybuchu afery "Metallica kontra Napster" wzięła stronę zaskarżonego serwisu internetowego i fanów wymieniających się nielegalnymi plikami MP3. Od kilku dni za pośrednictwem swojej oficjalnej strony muzycy zespołu zaczęli nawet sprzedawać koszulki i czapeczki z logiem Napstera. Jakież musiało być ich zdziwienie, gdy Napster poprosił o zaprzestanie tego procederu!

Jak utrzymuje dwutygodnik "Rolling Stone", pismo wystosowane przez Napster było uprzejme, ale stanowcze. "Zauważyliśmy, że sprzedajecie materiały związane z Napster za pośrednictwem waszej strony internetowej i prosilibyśmy o usunięcie tej oferty. Z góry dziękujemy za spełnienie naszej prośby".

Reklama

Zgodnie z adnotacją na stronie www.napster.com, firma jest właścicielem praw do swojej nazwy i wizerunku, a więc the Offspring wyprodukowali koszulki bezprawnie. Nie wiadomo, co zrobi Napster, jeśli twórcy "Americana" nie zaprzestaną sprzedaży spornych materiałów - w końcu the Offspring był dotąd jednym z najpoważniejszych sojuszników Napster.com w konflikcie z Metalliką...

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Offspring | koszulki | Napster

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje