Reklama

Musical napisany przez muzyków U2 bije rekordy na Broadwayu

Nieprzychylnie oceniony przez krytyków "Spider-Man. Turn Off The Dark" w tydzień zarobił prawie 3 miliony dolarów. To musicalowy rekord wszech czasów. Autorami spektaklu są Bono i The Edge z zespołu U2.

Od początku wszystko układało się pechowo. Od kontuzji aktorów wykonujących sceniczne akrobacje, przez gigantyczne problemy finansowe, na fatalnych recenzjach pierwszych pokazów kończąc.

Jak jednak podaje "Daily Telegraph", show zarobił niemal 3 miliony dolarów przy zaledwie 9 spektaklach. Tym samym pobił poprzedni rekord ustanowiony przez "Wicked" (8 pokazów i 2,2 mln dolarów).

W marcu 2011 roku zwolniono reżyserkę widowiska Julie Taymor po tym, jak "Spider Man" otrzymał negatywne oceny od krytyków na pokazach przedpremierowych.

Dowodzenie przejął nowy reżyser - Philip William McKinley. Taymor jednak nie daje za wygraną i zapowiedziała, że złoży pozew na milion dolarów. Twierdzi, że jej pomysły twórcze zostały wykorzystane bez jej zgody. Uważa też, że nie została należycie wynagrodzona za swoją pracę.

Reklama

W maju lider U2, Bono, powiedział, że zgadza się z negatywnymi recenzjami widowiska, w których określono je jako "jeden z najgorszych musicali, jakie kiedykolwiek zrobiono".

Zobacz fragmenty musicalu "Spider-Man. Turn Off The Dark":


Przeczytaj recenzję albumu "Spider-Man. Turn Off The Dark" na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: DARK | Off | Spider-Man: Turn Off the Dark | spiderman | U2 | Broadway
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy