KSU: Rejestracja buntu
Pod koniec sierpnia w Rzeszowie odbędzie się promocja książki "Rejestracja buntu" Krzysztofa Potaczały, biografii grupy KSU - legendy polskiego punk rocka z Ustrzyk Dolnych.
W najbliższą środę (25 sierpnia) w Radiu Rzeszów odbędzie się konferencja prasowa z udziałem publiczności. W tym wydarzeniu udział wezmą m.in. Eugeniusz "Siczka" Olejarczyk (lider KSU i jego założyciel), Adam "Dżordż" Michno (basista zespołu w latach 1982-91) oraz Krzysztof Potaczała, autor "Rejestracji buntu" (dziennikarz, mieszkaniec Ustrzyk Dolnych i uczestnik punkowego buntu przełomu lat 70. i 80.).
W trakcie konferencji odbędzie się promocyjna sprzedaż książki, będzie można także zdobyć autografy gości.
Z kolei w przyszłą niedzielę (29 sierpnia) na rzeszowskim Rynku odbędzie się wielki koncert KSU.
"KSU - rejestracja buntu" to nie tylko zapis muzycznej drogi chłopaków z Ustrzyk, ale też próba ukazania rzeczywistości, w której dorastali. Znajdziemy w niej więc relacje z młodzieńczych wypraw bieszczadzkich punkowców w góry i ich ataków na harcerzy uczestniczących w operacji Bieszczady'40; dowiemy się, jak kontrkulturowa młodzież sabotowała coroczny festiwal filmów radzieckich i w jaki sposób udzielała wsparcia niepodległościowej opozycji. Cennym dokumentem epoki są oryginalne notatki MO i SB z przesłuchań członków KSU oraz ich sympatyków.
Sporo miejsca zajmują wspomnienia członków KSU, ich przyjaciół, fanów, rodzin, nauczycieli, prezenterów muzycznych, a nawet ówczesnych lokalnych oficjeli. Głos zabierają m.in.: Kazik Staszewski (Kult), Robert Brylewski i Maciek Góralski (Kryzys), Andrzej Turczynowicz (jeden z ojców chrzestnych punk rocka w Polsce), Marek Wiernik (Radio dla Ciebie), Paweł Sito (m.in. współautor Krajowej Sceny Młodzieżowej) i szereg innych znanych osób.
"Jako pierwszy pokazuje nam prawdziwą historię KSU, bez zbędnego koloryzowania i tworzenia fikcji" - zapowiada wydawca.
KSU i "Moje Bieszczady" w 2005 roku na Woodstocku: