Reklama

Gitarzysta Ministry nie żyje

Mike Scaccia, gitarzysta znany z Ministry, Rogir Mortis i Revolting Cocks zmarł w sobotę (22 grudnia) w wieku 47 lat.

Mike Scaccia występował na scenie z Rigor Mortis w The Rail Club w Fort Worth w Teksasie. Koncert odbywał się z okazji 50. urodzin wokalisty tej formacji - Bruce'a Corbitta. Muzyk poprosił o wyłączenie świateł stroboskopowych, po czym po chwili upadł na scenie. Gitarzystę przewieziono do szpitala, gdzie orzeczono jego zgon.

Reklama

Przyczyną śmierci był napad padaczkowy wywołany przez stroboskopy. Niektóre źródła podawały, że Scaccia doznał ataku serca.

"Mój brat nie żyje! To dzięki niemu jestem taki, jaki jestem. Bez niego nawet nie byłbym w zespole" - napisał na Facebooku Bruce Corbitt.

"Żegnaj, Mike - najlepszy gitarzysto jakiego znałem. Jestem dumny, że mogę powiedzieć, że zawsze byłem największym fanem Mike'a - i zawsze nim będę" - dodał wokalista thrashmetalowej grupy Rigor Mortis.

Gitarzystę wspominają muzycy Ministry w specjalnym oświadczeniu: "Michael Ralph Scaccia... Nasz najwspanialszy przyjaciel... Kochamy cię. Tęsknimy za tobą. Niech Bóg przyjmie jego duszą. Nie możemy się pogodzić z tą stratą" - napisali.

Mike Scaccia zostawił żonę Jenny Rowen Scaccię i dwójkę małych dzieci, a także córki Sarah Scaccia i Taarna Scaccia Hopkins z poprzedniego związku.

W 1989 roku Scaccia został zaproszony przez Ala Jourgensena do Ministry na trasę "The Mind Is A Terrible Thing To Taste". Gitarzysta tak spodobał się liderowi industrialnej grupy, że zaoferował mu dołączenie do zespołu na stałe. Wówczas Scaccia opuścił Rigor Mortis.

W 1996 roku gitarzysta odszedł z Ministry. Kilka lat później Scaccia wziął udział w reaktywacji Rigor Mortis. Niedawno poinformowano, że zespół miał nagrać pierwszy premierowy album od 20 lat (za produkcję miał odpowiadać Al Jourgensen).

Drogi gitarzysty z Ministry także rozeszły się na kilka lat, ale Scaccia ponownie pojawił się w składzie podczas nagrania ostatniego albumu "Relapse" (2012). Dodajmy, że Ministry (z Mikiem Scaccią w składzie) było jedną z gwiazd Przystanku Woodstock 2012.

Zobacz fragment koncertu Ministry podczas tegorocznego Przystanku Woodstock:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: życia | zycie | gitarzyści | Nie | Ministry | Rigor Mortis | nie żyje | gitara | gitarzysta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje