Reklama

Reklama

Aya RL sprzed lat. Posłuchaj

Do sklepów trafia właśnie reedycja albumu "Nomadeus" grupy Aya RL. Na płycie znalazł się wcześniej niepublikowany utwór "Aya", którego możecie posłuchać poniżej.

Płyta "Nomadeus" została nagrana w ciągu 8 miesięcy od grudnia 1993 do lipca 1994 w studiu AYA w Warszawie przez Igora Czerniawskiego i Jarka Lacha (już po rozstaniu z wokalistą Pawłem Kukizem, który śpiewał na dwóch pierwszych płytach zespołu). Album do sprzedaży trafił pod koniec października 1994 r.

"Nomadeus" to płyta science-fiction, opowiadająca o dwóch rodach przybyszów z innych planet: Calmagonach i Nomadeusach. Opowiada językiem stworzonym przez członków zespołu.

Muzyka oparta jest na najnowszych ówcześnie, światowych technologiach nagraniowych i kompozycyjnych. W przypadku Ayi jest to wynikiem logicznej drogi rozwoju zespołu. Dążeniem grupy zawsze było robienie "nowej" muzyki. Na tym etapie brzmienie zespołu mieści się w nurcie określonym jako ambient, trance, ethno. Jest to muzyka elektroniczna, wykorzystująca akustyczne brzmienia i przestrzenie ziemskie i kosmiczne, sięgająca dalekiej przeszłości, która staje się przyszłością. Nie ma barier językowych ani kulturowych.

Reklama

Przesłaniem zawartym na płycie muzycy pragną podkreślić iż Człowiek - mieszkaniec Ziemi - jest nie tylko częścią społeczeństwa określonego miejscem jego przebywania na Planecie, uwarunkowaniami historycznymi, religijnymi, politycznymi itd., ale przede wszystkim jest cząstką Wszechświata, jednostką odpowiedzialną za losy swojej Planety przed innymi Cywilizacjami Kosmosu.

Muzyka uprawiana na płycie "Nomadeus" sięga korzeniami w dokonania Kraftwerku, Petera Gabriela, Art of Noise, Paula Hardcastle'a.

Posłuchaj premierowego utworu "Aya" z reedycji płyty "Nomadeus":

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy