Reklama

Reklama

Audioriver: Znamy polskie gwiazdy

Niemal dokładnie za miesiąc płocka plaża i Stare Miasto zmienią się nie do poznania, kiedy to tysiące fanów muzyki elektronicznej i niezależnej sztuki zjadą się tłumnie na 4. edycję Audioriver.

Znamy już pełną listę zagranicznych gwiazd, która - sądząc po komentarzach mediów i bywalców imprez - jest naprawdę imponująca. Przyszedł czas na ogłoszenie rodzimych wykonawców.

Audioriver sprowadza jednych z najważniejszych ambasadorów polskiego brzmienia na świecie, czyli Jacka SienkiewiczaCatz'n Dogz z kręgów technicznych oraz Cls & Wax + K-Size, dzielnie reprezentujących drum and bass. Z czym kojarzy im się Audioriver? Dla Jacka Sienkiewicza to przede wszystkim "skarpa, Wisła, plaża, dużo ludzi i znajomych oraz świetna zabawa do rana", z kolei dla współorganizującego scenę dnb K-Size'a ten festiwal to "dużo ludzi, pracy i napojów energetycznych".

Reklama

Na myśl o Audioriver od razu uśmiecha się Novika, której wraz z Audioriver do głowy przychodzi przede wszystkim: "będę tam!". Kasia wystąpi na plaży wraz z kolektywem Beats Friendly. Tak jak K-Size, czeka ona przede wszystkim na występ grupy Moderat. Jak mówi: "ich płyta jest magiczna, a widziałam już Apparata z zespołem i od tamtej pory jestem fanką tego pana. Czekam też na koncert Crazy P - to będzie bardzo pozytywna dawka energii, ale mam też ochotę na odrobinę mroku w wykonaniu DJ-a Hella."

Moderata nie może się doczekać także Jacob Seville: "ten album rozłożył mnie na łopatki". Kuba po raz pierwszy w karierze wystąpi w wersji live, prezentując wiele nigdy wcześniej niegranego materiału.

Z naszych ludzi na świecie, na Audioriver zadebiutuje także postać wydająca m.in. dla oficyny DJ-a Hella, czyli Capitan Commodore. Podobnie jak kilku innych polskich artystów supportujących, czeka on przede wszystkim na występ Jamesa Holdena. Z kolei na live act Gui Boratto liczy m.in. kolejna nowość w line upie Audioriver, czyli grupa Kamp!, biorąca szturmem polską scenę swoją mieszanką elektroniki i popu. Ale jak sami mówią: "czekamy głównie na Zoot Woman, których dwa świetne albumy zdefiniowały nowoczesny electro pop. Mamy nawet nadzieję, że Stuart Price (1/4 Zoot Woman) dołączy do nas na scenie".

Na co jeszcze mają nadzieję polskie gwiazdy?

"Że zdążę na Sonne Mond Und Sterne w Niemczech, na którym gram dzień później po swoim występie w Płocku" - Jacek Sienkiewicz

"Że uda mi się roztroić i posłuchać wszystkich artystów - nawet siebie" - Jacob Seville

"Że elektroniczni i klubowi ortodoksi nie obrażą się na lekką dawkę popu" - Kamp!

"Że słońce będzie świecić, a sił mi nie braknie, żeby zobaczyć jak najwięcej występów" - Novika

"Że wreszcie będę mógł zaśpiewać swoje największe przeboje radiowe" - Jarek Czechowski

No właśnie - Jarek Czechowski! Postać znana także jako Angelo Mike wraca na polską plażę w dobrym humorze. Oczywiście tekst o śpiewaniu to żart, bo Jarek bardzo poważnie przygotowuje się do swojego piątkowego seta. W końcu jak sam stwierdza: "Audioriver to przede wszystkim muzyczna jakość" - i dodaje - "doczekać się nie mogę aż usłyszę Moderat. Oczywiście czekam również na Hawtina oraz DJ-a Hella, a jeśli dołożyć do tego Holdena, Boratto, Telefon Tel Aviv i pozostałych w jednym miejscu, robi się nam prawdziwe święto elektroniki".

To święto odbywa się w dniach 7-9 sierpnia i do końca lipca bilety dostępne są w cenie 70 zł za oba dni imprezy na plaży. Później cena wzrośnie do 100 zł.

Zobacz, jak bawiono się na Audioriver 2008:

I jeszcze dwie ważne informacje. Red Tent jednak stanie na plaży, więc Audioriver 2009 rozegra się aż na 5 scenach! Ponadto, w line upie znaleźli się także polscy artyści blisko współpracujący z Red Bull Music Academy.

A oto pełna lista Polaków występujących na Audioriver 2009:

7 sierpnia:

Main Stage:

Capitan Commodore
Jarek Czechowski
Beats Friendly live
Akaone

Circus Tent:

Jacek Sienkiewicz
Glasse
Fresh
Luke Hiero vs Pavlo vs Ice

Hybrid Tent:

Cls & Wax + K-Size ft. Stamina MC
Tommy & 1AM
Mortem

Red Tent:

Jacob Seville live
Harper
Juniore
Dio

8 sierpnia:

Main Stage:

Kamp!
Maximilian Skiba
Macbeat ft. Marv MC
Eltron John

Circus Tent:

Catz'n Dogz
Poziom-X
Mic Ostap
Eli & Bshosa

Hybrid Tent:

An On Bast
City Inside Art live
Dawid Szczęsny & Sonus
Etiop

Red Tent:

Thomas Langner
Luiphobia [Kuba & Grom (live drums)]
Easy ft. Rassa & Banan (live voc. & sax)
Rogeros

Z kolei line up na Muzzo Stage zależy od Ciebie! Do 26 lipca trwa głosowanie na obsadę sceny na rynku. Wejdź na audioriver.muzzo.pl, posłuchaj, decyduj i wygrywaj nagrody.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | jarek | polska gwiazda | Live | 'Gwiazdy' | polskie gwiazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje