Reklama

Afro Kolektyw: Piosenki po polsku

Do tej pory grający hip hop warszawski skład Afro Kolektyw na czwartej płycie wykonał ostry zwrot stylistyczny. Zespół po raz pierwszy zmierzy się z repertuarem piosenkowym. Stąd tytuł wydawnictwa - "Piosenki po polsku".

"Zarówno dalekie od banału, urozmaicone kompozycje, jak błyskotliwe, refleksyjne teksty, niemal nadające materiałowi kształt koncept-albumu, sprawiają, że czwarta płyta Afro Kolektywu jest bezdyskusyjnie najlepszą w ich dorobku" - zachwala longplay wydawca.

Utwory zarejestrowano w piaseczyńskim Studio 7 oraz w studiach Polskiego Radia. Album, który ukaże się 20 stycznia, zmiksował Marcin Gajko, mastering wykonał Grzegorz Piwkowski.

Płytę promuje singel "Czasem pada śnieg w styczniu". Autorami klipu są Andrzej Szajewski i Przemek Kulikowski (Polywood).

Reklama

"Pomysłem wizualnym na teledysk była chęć stworzenia kolażu, który będzie żył własnym życiem. Obrazy, którymi bohaterzy de facto stali się w klipie, są czasami odbiciami stanów emocjonalnych, czasem umiejscawiają graną przez zespół postać w przestrzeni międzyludzkiej, a jeszcze kiedy indziej są po prostu zabawą obrazem. Byliśmy podekscytowani robiąc ten eksperyment razem z Afro Kolektywem i włożyliśmy w to dużo serca. Jesteśmy fanami Afro Kolektywu od dawna,

Andrzej nawet kiedyś grał na jednej próbie z zespołem przez 12 minut, potem nie przyszedł na kolejną i tak to nie stał się jego członkiem" - mówią twórcy teledysku "Czasem pada śnieg w styczniu".

"Zdjęcia odbyły się w Warszawie w czasie największych zimowych mrozów i bieganie w zielonych 'lajkrach' ani Michałowi Szturomskiemu, ani Afrojaxowi nie specjalnie się podobało. Panowie spisali się doskonale, a Michał Hoffmann trafił nawet za pierwszym razem do śmieciarki, oraz nie spóźnił się tego dnia do pracy. Kolejnym utrudnieniem był brak światła i krótki zimą dzień zdjęciowy" - mówią o trudach pracy na planie Szajewski i Kulikowski.

"Klip jest kolażem. Celowo nie sięgaliśmy w nim po hollywoodzkie efekty i trochę psuliśmy obraz, obniżając momentami rozdzielczość niektórych rzeczy, żeby był on w 100% kontrolowanym LO-FI" - dodają na koniec.

Zobacz teledysk "Czasem pada śnieg w styczniu":

Oto lista wszystkich piosenek, które znajdą się na albumie "Piosenki po polsku":

1. "Nasza doskonałość"
2. "Wiążę sobie krawat"
3. "Niemęskie granie"
4. "Człowiek guma"
5. "Czasem pada śnieg w styczniu (zakazane warzywo)"
6. "Do ukochanej pracy"
7. "Idź i obmyj w sadzawce Syloe"
8. "Może herbatki"
9. "Żałosny wieczór z czarnoksiężnikiem"
10. "Krótki film o kaszlu"
11. "Mało miejsca na dysku"
12. "Jeżeli kiedyś zabraknie mnie".

Zobacz teledyski Afro Kolektywu na stronach INTERIA.PL! .

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Afro Kolektyw | piosenki | hip-hop
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy