Reklama

30 Seconds To Mars: To jest wojna

Spadające z nieba samoloty, czołgi i helikoptery - w teledysku "This Is War" grupy 30 Sceonds To Mars sporo się dzieje.

"Jeśli my nie zakończymy wojny, to wojna wykończy nas" - taki cytat z brytyjskiego pisarza H.G. Wellsa pojawia się na początku teledysku. Książka "Wojna światów" Wellsa zaliczana jest do kanonu literatury science fiction.

Reklama

Utwór "This Is War" 30 Seconds To Mars nie dotyczy jednak starcia z cywilizacją pozaziemską. Jak mówią sami muzycy, to piosenka o pokoju.

"This Is War" pochodzi z albumu o takim samym tytule, który ukazał się jeszcze w grudniu 2009 roku. Teledysk do utworu został nakręcony w kwietniu 2010 roku, jednak premiera została opóźniona. Pierwszy przeciek do internetu nastąpił 1 kwietnia 2011 roku, dlatego wkrótce zespół zdecydował się go wypuścić oficjalnie w rok po nakręceniu.

W teledysku autorstwa Edouarda Saliera (robił klipy dla m.in. Massive Attack, Air, Raphael Saadiq, Jehro) możemy zobaczyć amerykańskich żołnierzy walczących w Afganistanie. Zaskakujący jest finał klipu, ale sprawdźcie sami:

- Wizualny aspekt jest tak samo ważny jak ten muzyczny - mówił INTERIA.PL po występie na Coke Live Music Festival 2010 Shannon Leto, perkusista "Marsów", zapytany o epickie teledyski zespołu.

Zobacz teledyski 30 Seconds To Mars na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wojny | This Is War | 30 seconds to mars | teledyski | wojna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje