Reklama

"Uzależniony od weny"

Maciora znany jest głównie jako wokalista zespołu Punkt Widzenia, w którego skład wchodzi jeszcze MC Breku oraz producent eRAeFI. Nakładem wydawnictwa Universal Music Polska pod koniec 2002 roku ukazał się ich debiutancki materiał zatytułowany "Eksploracje". W jej nagraniu uczestniczyli m.in.: DJ Kostek, DJ Feel X (Kaliber 44/Mad Crew Końskie), Śliwka TuiTam (Ego, Pijani Powietrzem), Frenchman (BassMedium Trinity Soundsystem) czy Aśka aka Lola (Brak2Sensu). Obecnie w przygotowaniu jest solowa produkcja Maciory do bitów eRaeFiego zatytułowana "I tak ci to ukradną". Na płycie Maciory znajdziemy utwory, które stanowią wypadkową jego ostatnich fascynacji muzycznych i łączą w sobie elementy hip hopu, dancehall&ragga i nie tylko. Z Maciorą Nimba spotkał się dzień po zakończeniu zdjęć do klipu "Dancehall Queen". Raper opowiedział mu między innymi o nowej płycie, modzie wykreowanej przez media i fascynacji brytyjską sceną hiphopową.

Jesteś również wokalistą zespołu Punkt Widzenia. Na swoim koncie macie debiutancki album "Eksploracje", w którym udzielają się również: DJ Feel X, Kostek, Frenchman. A kto będzie gościł na twoim solo albumie?

Reklama

Będzie też Marika, partnerka Frenchmana z Bass Medium Trinity Sound System, DJ Bart, który udziela się w kawałku "I tak ci to ukradną". Feel X dograł skrecze do trzech utworów. W jednym kawałku usłyszymy Alicję i Zuzię, 7-letnie dziewczynki, które zrobiły chórki. Cały czas staram się namówić DJ Kostka, aby zrobił skrecze, ale nie wiem czy będzie miał czas. Zobaczymy... O, zapomniałbym o moich ziomalach ze składu, czyli Komercyjna Zbrodnia i szalone bitboxy Bladego Krisa.

Opowiedz, jak zaczęła się twoja współpraca z Frenchmanem i Bass Medium ogólnie?

Sam nie wiem dokładnie, ale to wszystko zaczęło się od momentu, kiedy przeprowadziłem się do Poznania. Ta znajomość wyszła zupełnie przypadkowo.

Ale to ty usłyszałeś ich na jakiejś imprezie w Poznaniu?

Jakoś tak to było. Pamiętam, że Francuz udzielał się na scenie ze swoimi bitboxami i tak zwróciłem na niego uwagę.

To ty pierwszy zaprosiłeś go do współpracy?

Tak. Na jednej z imprez pogadaliśmy i tak się zaczęło.

Jak długo zajmujesz się muzyką? Jak wyglądały twoje początki? Czy od zawsze były to brzmienia hiphopowe?

Tak, jak u większości, wszystko zaczęło się od słuchania muzyki. Pierwszy skład Punkt Widzenia tworzyłem wspólnie z Brekiem.

Punkt Widzenia to dalej aktualny projekt? Jak długo istnieje?

Zaczęliśmy nagrywać coś około 1998 roku. To były już bardziej konkretne rzeczy. Ale znamy się o wiele dłużej. Trzeba było się poznać i przełamać. Pierwsze brzmienia, jakie wpadały do ucha, to MC Hammer, Vanilla Ice, a pierwszy program to "Yo! MTV Raps". Pamiętam jeszcze, jak nie było w Polsce dostępu do żadnych oryginalnych nagrań. Ogólnie były dostępne pirackie kasety na bazarach pod szyldem "Takt". Często były nawet przegrywane na zwykłych kasetach. Pierwsza taka poważna kaseta, jaka wpadła mi w ręce, to było Run DMC. Co było śmieszne, dalsza część taśmy, gdzie zostało trochę wolnego miejsca, była zapełniona numerami innego zespołu. Okazało się, że to Public Enemy - skumałem to po jakimś czasie. Jako Punkt Widzenia nadal istniejemy, ale aktualnie nic nie nagrywamy.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wene | media | bass | Feel | Queen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje