Reklama

Reklama

Blue Cafe: Dominika Gawęda "aniołem wokalnym" (nowa płyta "Double Soul")

24 sierpnia do sklepów trafi nowy album "Double Soul" grupy Blue Cafe, która właśnie świętuje swoje 20-lecie. O tym materiale liderzy zespołu opowiedzieli w rozmowie z Interią.

Dominika Gawęda szykuje nowy album z grupą Blue Cafe

Od początku 2006 r. wokalistką zespołu jest Dominika Gawęda, która niedawno obchodziła swoje 10-lecie w Blue Cafe. Zastąpiła ona Tatianę Okupnik, która w ostatnich latach wycofała się z show-biznesu, skupiając na życiu prywatnym (poślubiła Michała Micielskiego, menedżera koszykarza Marcina Gortata; w sierpniu 2016 r. urodziła córkę Matyldę, a w kwietniu 2018 r. syna Tymona).

Posłuchaj przeboju "Do nieba" Blue Cafe w serwisie Teksciory.pl

Reklama

Z okazji jubileuszu formacja dowodzona przez gitarzystę i kompozytora Pawła Rurak-Sokala przygotowuje nowy album i trasę koncertową.

"'Double Soul' to wytrawność brzmień na najwyższym poziomie, to płyta wysmakowana, pełna pięknych melodii, wokalnych wzruszeń i aranżacji. Jak mówi zespół to 'muzyka z duszą'. 'Double Soul' to także nowa wokalna odsłona Dominiki Gawędy, która w niezwykle dojrzały i charyzmatyczny sposób zabiera nas w piękną muzyczną podróż" - czytamy w zapowiedzi nowego wydawnictwa.

- Podwójna dusza to taki tytuł dwuznaczny. Po prostu jest to płyta z duszą, bo rzeczywiście te utwory są bardzo uduchowione, emocjonalne. Te utwory łączą się w całość, bardzo duży nacisk postawiliśmy na warstwę tekstową. Myślę, że ta płyta jest wyjątkowa i mam nadzieję, że taki też będzie odbiór naszych fanów - mówi Interii Dominika Gawęda.

- W każdym człowieku drzemie ta podwójność - w odniesieniu do świata, do przemyśleń, do miłości, do refleksji. Tu sobie mogliśmy pozwolić na większą świadomość, taką dojrzałość muzyczną, literacką i instrumentalną i myślę, że to jej duża siła - dodaje Paweł Rurak-Sokal.

Zapytaliśmy liderów Blue Cafe o trudne momenty w 20-letniej historii zespołu.

- U mnie to była śmierć bliskich osób, ale mimo tego nagrywaliśmy płyty, graliśmy koncerty. To było takie przełomowe, ale dotyka każdego z nas i tylko stanowi potem pewną refleksję. Cóż, życie... - stwierdza refleksyjnie gitarzysta i kompozytor.

- Trudne chwile to jest po prostu życie. Co jest bardzo ważne? Zaufanie grupy, bliskość, przyjaźń, to jest to, co łączy wszystkie osoby, które pracują w Blue Cafe. To właściwie nie jest praca, to jest pasja, to jest nasze życie. Muzyka, śpiewanie jest dla mnie jak oddychanie. Trudne chwile można przetrwać, wtedy jak się ma zgraną paczkę, a my jesteś fajną, niebieską ekipą - dodaje Dominika Gawęda.

Sprawdź tekst utworu "Między nami" w serwisie Teksciory.pl

Wokalistka nie tak dawno obchodziła swoje 10-lecie w Blue Cafe.

- Tak naprawdę nie musiałam długo czekać na ten moment, żeby poczuć się, że jestem nieodłączną częścią zespołu. Ja się szybko zadomowiłam, bo ja taka jestem, kocham ludzi z pasją. To jest niesamowite, bo ja czuję, jakbym od samego początku była w Blue Cafe. Tak samo ja ci, którzy rzeczywiście 20 lat już w zespole są - podkreśla Gawęda.

Paweł Rurak-Sokal: - Ja jestem dłużej niż Dominika, tak wypadło (śmiech). Okres z Tatianą był bardzo piękny, wiele nagród, dwie płyty, z Dominiką już prawie osiem płyt i to tworzy pewną całość. Dominika jest dla mnie aniołem wokalnym, dla kompozytora to jest niezwykłe wyzwanie.

Przed trasą pojawiły się pogłoski, że na 20-lecie miała zostać zaproszona Tatiana Okupnik, jednak lider Blue Cafe szybko uciął spekulacje, nie odpowiadając jednak wprost, czy był taki pomysł.

Sprawdź tekst utworu "You May Be In Love" w serwisie Teksciory.pl

Oto szczegóły płyty "Double Soul":

1. "Intro"
2. "Impuls"
3. "Między nami"
4. "Niebo"
5. "Jak to"
6. "Bezpowrotnie"
7. "Zatrzymaj"
8. "Silence And Pain"
9. "Take It Slow"
10. "Talk To Me Now"
11. "Journey"
12. "Reflection".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Blue Cafe | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje