Reklama

"House dla luzaków"

X Press 2 to angielskie trio, które na początku lat 90. założyli DJs Rocky, Diesel i Ashley Beedle. Mają na koncie tak wielkie house'owe przeboje, jak "Muzik X-Press" czy "London X-Press". Jednak największy sukces przyniósł im promujący w 2002 roku płytę "Muzikizum" singel "Lazy", w którym gościnnie zaśpiewał David Byrne, niegdyś lider i wokalista amerykańskiej grupy Talking Heads. Z okazji premiery albumu, cała czwórka opowiedziała o kulisach ich współpracy, pracach nad teledyskiem do piosenki "Lazy" i planach koncertowych.

Niedawno wystąpiliście podczas słynnego programu BBC "Top Of The Pops". Jak się czuliście?

Reklama

Ashley Beedle: To jak spełniające się marzenie z dzieciństwa!

Czyli wcześniej wyobrażaliście sobie siebie w TOTP ???

Ashley: Skądże!

DJ Rocky: Prawdę mówiąc myślałem już o tym, kiedy parę lat temu wypuściliśmy pierwsze nagrania firmowane jako X-Press 2. Niektóre z nich zaistniały na listach przebojów i już wtedy ktoś przebąkiwał o występie w TOTP. Ale nic z tego nie wyszło, więc tym bardziej dziwi nas, że teraz się udało!

David Byrne: Nawet mnie się nie udało tam nigdy zagrać, więc tym razem pomyślałem sobie: „Tak! Nareszcie się udało! (śmiech)

A czy możecie jakoś opisać ten występ? Nie jesteście przecież zespołem koncertowym, tylko DJ-ami…

Ashley: Totalne próżniactwo! Ja i Diesel po prostu siedzieliśmy w fotelach i miksowaliśmy, Rocky leżał na ogromnym łóżku.

Rocky: A David był w zasadzie jedynym, który się ruszał!

Ashley: Poproszono nas, byśmy wyglądali wyjątkowo nonszalancko i leniwie, na co odpowiedzieliśmy, że nie trzeba nas o to prosić, bo przecież tak wyglądamy na co dzień…

Rocky: Kiedy opowiadałem znajomemu, że już niedługo zobaczy nas z "Lazy" w TOTP, to najpierw poparzył na mnie z niedowierzaniem, po czym powiedział: Ja rozumiem co tam będzie robił David Byrne, ale wy? Będziecie siedzieć na krzesłach i się na niego patrzeć? A ja na to: Ty wiesz, to jest pomysł! (śmiech)

Ashley: Rockiemu najbardziej podobało się właśnie to łóżko.

To może zabierzecie je w trasę po klubach?

Rocky: Świetny pomysł - 6 adapterów, 3 miksery i łóżko na środku. (śmiech)

Innym zaskoczeniem było dla was pewnie to, że singel "Lazy" znalazł się na drugim miejscu brytyjskiej listy przebojów.

Ashley: No umówmy się, drugie miejsce to prawie pierwsze! (śmiech)

DJ Diesel: To zaskoczyło wszystkich, a szczególnie naszą wytwórnię płytową.

Ashley: … że staliśmy się sandwichem między Shakirą a Garou. Mamy taką misję, by na listach przebojów zastąpić cały ten chłam. (śmiech)

import rozrywka

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: piosenki | wokalista | pomysł | śmiech | Dr House

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje