Reklama

Yattering: "III" niebawem na rynku

Jak informuje na swojej stronie internetowej gdańska formacja Yattering, pod koniec stycznia 2005 roku swą premierę będzie miał owiany kontrowersjami album "III". Materiał powstały jeszcze w roku 2003, podczas sesji nagraniowej płyty "Genocide" (Candlelight Records), zawiera muzykę eksperymentalną, opartą na elektronice i samplach, a tym samym znacznie odbiegającą od brutalnego, technicznego death metalu, z którego znany był do tej pory trójmiejski zespół.

"Płytę wydajemy w formie digi-packu, a premiery należy się spodziewać pod koniec stycznia. Z góry ostrzegamy, że album III nie jest typowym graniem w stylu Yattering. Jednak zapoznanie się z tą płytą z pewnością nikomu nie zaszkodzi. Wysokiej jakości produkcja, współpraca z zaprzyjaźnioną grupą muzyków, a całość w nietypowej oprawie. To rarytas dla fana Yattering" - czytamy na stronie gdańszczan.

Reklama

"III" nagrano, zmiksowano i zmasterowano w studiu "Red", w okresie od lipca 2001 do stycznia 2002 roku. Produkcją zajął się Piotr Łukaszewski i Bartek Jasnoch.

Yattering cały czas przygotowuje również utwory, które znajdą się na następcy "Genocide". Płytę zatytułowano "V".

"Powodem opóźnienia [nagrań nowego albumu] jest fakt, iż nie jesteśmy już związani kontraktem z Candlelight, mimo, że mieliśmy podpisane papiery na trzy albumy, a wydaliśmy pod ich skrzydłami tylko jeden" - o problemach wydawniczych przypomina zespół.

Na przełomie listopada i grudnia 2004 roku Yattering supportował szwedzki Unleashed na trasie po Niemczech. W "Sworn Allegiance Tour 2004" uczestniczył również black / deathmetalowy zespół In Battle.

"Było całkiem nieźle, choć zdecydowanie nie można zaliczyć tej trasy do największych sukcesów Yattering. Było fajnie, ale najważniejsze jest to, że po tylu latach zaprezentowaliśmy się w końcu niemieckiej publice. To zdecydowanie jest in plus. Jednak in minus jest to, że kompletnie nie pasowaliśmy do składu trasy. Gramy chyba jednak inaczej niż Unleashed, a co za tym idzie, publika też była inna. Poszliśmy na żywioł i pojechaliśmy na tą trasę. Wydaliśmy sporo kasy i jedynie co z tego mamy to wspomnienia" - niemieckie tournee u boku Unleashed komentują muzycy Yattering.

Oto spis kompozycji, jakie znalazły się na "III":

1. "Human's Clones Store"
2. "Progress"
3. "Trip"
4. "I See The Circle"
5. "Stinking Story"
6. "Old Man"
7. "Pleasure Of A Dead Body"
8. "Ghastly"
9. "Kill Me"
10. "Mushrooms Journey".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Yattering

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje