Reklama

Wokalistka w Stratovarius!

Wiadomo juz kto zastąpi Timo Kotipelto w fińskiej grupie Stratovarius. Na kolejnej płycie zespołu fani usłyszą głos atrakcyjnej pani, która ukrywa się pod pseudonimem Miis K. Partie perkusji na nowy album nagra natomiast Anders Johansson, brat Jensa, klawiszowca Stratovarius.

Informacja o nowych muzykach Stratovarius znalazła się już na oficjalnej stronie zespołu. Można w niej między innymi przeczytać, że Miss K jest Finką, ma 30 lat, kiedyś była gimnastyczką (dwukrotną mistrzynią Finlandii) i ma również doświadczenie aktorskie.

Reklama

"Talenty wokalne tej ponętnej Finki rozciągają się od ostrego rocka do klasycznego, operowego śpiewu. W głosie ma ponad trzy oktawy i na pewno jest w stanie zmienić brzmienie Stratovarius w coś zupełnie wyjątkowego, w coś czego nigdy dotąd nie było w metalu" - głosi dość buńczuczna zapowiedź na witrynie zespołu.

Miss K do tej pory występowała z mało znanymi fińskimi zespołami i na koncie ma ponad 200 występów na scenie.

Anders Johansson doczekał się tylko jednodaniowej wzmianki, ale w końcu nie każdy jest dwukrotnym mistrzem Finlandii w gimnastyce i ma ponad trzy oktawy w głosie...

Stratovarius już z nowymi muzykami w składzie wejdzie do nie ujawnionego jeszcze studia nagraniowego w maju i zarejestruje w nim piosenki na nową płytę, która na razie ma roboczy tytuł "PopKiller". Jej premiera wyznaczona jest wstępnie na luty 2005 roku.

Zespół ma też pewne problemy z nowym wydawcą, wytwórnią Sanctuary. Żąda ona bowiem od Timo Tolkkiego zwrotu miliona euro zaliczki z tytułu kontraktu, twierdząc, iż umowa dotyczyła Stratovarius w starym składzie. Prawnicy lidera zespołu, który oczywiście pieniędzy oddawać nie zamierza, inaczej interpretują kontrakt.

"To może oznaczać, że możemy się spotkać w sądzie w Berlinie, ale jestem pewny, że wygram tę sprawę i sprawiedliwość zwycięży" - twierdzi Tolkki.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Stratovarius | Anders | nowy album | wokalistka | Timo Kotipelto

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje