Reklama

Reklama

Video INTERIA.PL: Podziel się filmikami!

Uwielbiasz oglądać ciekawe i śmieszne filmy w sieci? A może sam posiadasz film godny pokazania? Teraz masz miejsce, które spełni twoje oczekiwania. Rusza nowy serwis video.interia.pl, którego możesz być współtwórcą.

Kto z nas nie szuka w internecie najróżniejszych filmów? Śmieszne reklamy, wpadki polityków, teledyski, wywiady z gwiazdami, fragmenty ulubionych programów - to tylko niektóre z nich. Miliony ludzi na całym świecie przeszukują sieć w poszukiwaniu filmów, o których usłyszeli od znajomych, w telewizji lub na ulicy.

Coraz częściej sami zamieniamy się w operatorów i nakręcamy najróżniejsze sytuacje z naszego życia. Często są to komiczne i zaskakujące "dzieła", którymi po prostu chcemy się podzielić. By to zrobić, już nie trzeba wchodzić na zagraniczne serwisy wideo. Dla wszystkich, którzy chcą zagłębić się w świecie krótkich filmów, INTERIA.PL przygotowała specjalny serwis - video.interia.pl.

Reklama

- Dostęp do sprzętu nagrywającego jest coraz bardziej powszechny. Kamery są coraz tańsze, a telefony komórkowe wyposażono w funkcję nagrywania filmów. Ludzie coraz więcej nagrywają, a polepszająca się szybkość łączy sprawia, że łatwiej jest im dzielić się swoimi "produkcjami". My im w tym pomagamy - mówi Marcin Hajek, kierujący serwisami komunikacyjnymi w portalu INTERIA.PL.

Działający w oparciu o hosting, serwis video.interia.pl - mówiąc najprościej - umożliwia przeglądanie i zamieszczanie plików wideo. Jest on naturalnym rozszerzeniem platformy Znajomi, działającej w ramach naszego portalu.

Po zarejestrowaniu się na stronach serwisu, można całkowicie oddać się zamieszczeniu swoich filmów. Mechanizm dołączenia plików jest bardzo prosty i cała operacja zajmuje zaledwie kilka sekund. Każdy kto zamieści tu swój film, może w dowolnej chwili go usunąć, zmienić jego nazwę lub kategorię. Co więcej, rejestracja pozwala korzystać z wszystkich usług dostępnych na platformie Znajomi.

Zachęcamy więc m.in. twórców teledysków do wrzucania swoich prac - na podobnej zasadzie działa nasza akcja "Pokaż się w INTERIA.PL", dzięki której nasz zasób wideoklipów poszerzył się o teledyski kilkudziesięciu wykonawców - od debiutantów po uznane zespoły.

- Pomysł na uruchomienie serwisu tego typu to odpowiedź na ogromne zapotrzebowanie usług hostingu plików wideo - mówi Marcin Hajek.

Poruszanie się po serwisie jest niezwykle proste. Strona startowa wita użytkowników najpopularniejszymi, najczęściej oglądanymi i komentowanymi oraz najlepiej ocenianymi filmami. Każdy może dodać coś od siebie, wpływając tym samym na popularność danego filmu. Wszystkie materiały są pogrupowane według kategorii, takich jak: abstrakcja/animacja, gry i komputery, kino, motoryzacja, muzyka, polityka, reklama, sport, śmieszne, teledyski i zwierzęta. Po kliknięciu na dowolną z nich ukazuje się cała paleta filmów o danej tematyce.

Odwiedzający serwis może też sprawdzić, który z jego użytkowników zamieszcza najwięcej "produkcji" lub czyje filmy cieszą się największą popularnością wśród internautów. Dzięki specjalnej ramce będą mogli poznać jego profil w ramach Znajomi i dowiedzieć się więcej na jego temat.

Po prawej stronie strony startowej znajduje się niezwykle użyteczny bloczek, w którym umieszczono najbardziej popularne tagi, czyli słowa klucze służące opisaniu filmu przez użytkownika. Każdy film można opisać pięcioma tagami. O tym, jak popularny jest dany opis, świadczy wielkość jego czcionki. To wyraźny znak dla użytkowników, gdzie szukać najciekawszych filmów.

- To pierwszy w ramach naszego portalu serwis wykorzystujący tagi - mówi Marcin Hajek i dodaje, że umieszczenie takich skrótów myślowych w dużym stopniu ułatwia poruszanie się po serwisie.

Video.interia.pl to propozycja dla wszystkich, którzy w łatwy i szybki sposób chcą z jednej strony podzielić się swoimi filmami, a z drugiej podpatrzeć, co nowego pojawiło się w sieci. Nie ma już potrzeby odwiedzania zagranicznych serwisów wideo - wszystko znajdziesz u nas na video.interia.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL