Reklama

Reklama

Varius Manx i Kasia Stankiewicz: Będzie nowa płyta

W 2018 r. ukaże się nowa studyjna płyta grupy Varius Manx z wokalistką Kasią Stankiewicz. "Wszystko idzie ku dobremu" - podkreśla lider formacji Robert Janson.

W 2018 r. ukaże się nowa studyjna płyta grupy Varius Manx z wokalistką Kasią Stankiewicz. "Wszystko idzie ku dobremu" - podkreśla lider formacji Robert Janson.
Kasia Stankiewicz na dobre wróciła do Varius Manx /AKPA

Kasia Stankiewicz odnowiła współpracę z Varius Manx po 15 latach (była wokalistką tego zespołu w latach 1996-2001; zastąpiła Anitę Lipnicką).

Z okazji jubileuszu 25-lecia grupa ruszyła w specjalną trasę, na której śpiewała właśnie Kasia Stankiewicz. Współpraca okazała się na tyle owocna, że powstał nowy utwór "Ameryka", z którym Varius Manx wystąpił podczas Konkursu SuperPremiery na Festiwalu w Opolu 2016. Formacja zgarnęła tam wyróżnienia od Polskiego Radia i stowarzyszenia ZAiKS (dla autora muzyki - Robert Janson, dla autora tekstu - Jacek "Budyń" Szymkiewicz) oraz przyznaną po raz pierwszy SuperPremierę od jury.

Reklama

Sprawdź tekst utworu "Ameryka" w serwisie Teksciory.pl

Kolejną wspólną piosenką był "Piątek", który promował koncertowe wydawnictwo "25 live" nagrane w studiu im. Witolda Lutosławskiego.

Sprawdź tekst utworu "Piątek" w serwisie Teksciory.pl

Okazuje się, że to nie koniec współpracy.

"Po 15 latach przerwy, gdy mieliśmy przyjemność się spotkać, stwierdziliśmy, jakby to było wczoraj. Niepotrzebnie wtedy nasze drogi się rozeszły, to chyba razem stwierdziliśmy. Nie wiemy, co będzie za rok, dwa, trzy - na dzień dzisiejszy, wszystko idzie ku dobremu. Miejmy nadzieję, że to wypłynie na nowym albumie, który na pewno musi się ukazać. Mogę jedynie powiedzieć, że w przyszłym roku" - zapowiada Robert Janson w rozmowie z PAP Life.

"Utwory już powstały, ale są na etapie demówek. Jestem przekonany, że będzie to piękna, krucha i wrażliwa płyta" - zapewnia lider Varius Manx.

W czerwcu grupa zaprezentowała utwór "Biegnij" - oficjalny hymn Igrzysk The World Games 2017, które rozpoczną się 20 lipca we Wrocławiu.

Sprawdź tekst utworu "Biegnij" w serwisie Teksciory.pl!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL