Reklama

Reklama

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Robert Szpręgiel jako Iggy Pop zwycięzcą 3. odcinka

Robert Szpręgiel zaskoczył jury przeistaczając się ze śpiewaka operowego w prawdziwą rockową sceniczną bestię. Okazał się fenomenalny jako Iggy Pop w utworze "The Passenger", zapewniając sobie pierwsze miejsce na podium w 3. odcinku muzycznego show.

Robert Szpręgiel zaskoczył jury przeistaczając się ze śpiewaka operowego w prawdziwą rockową sceniczną bestię. Okazał się fenomenalny jako Iggy Pop w utworze "The Passenger", zapewniając sobie pierwsze miejsce na podium w 3. odcinku muzycznego show.
Robert Szpręgiel triumfatorem 3. odcinka "TTBZ" /materiały prasowe /materiały prasowe

Program rozpoczął się od występu Ewy Błachnio, która przypomniała światowy hit "Gangnam style" koreańskiego muzyka i komika PSY. Choć odtworzenie tej piosenki nie było łatwe ze względu na język, to poczucie humoru z pewnością pomogło Ewie zbliżyć się do oryginału. 

"Jesteś znakomita, co za energia. Miałam wrażenie, że Ty lecisz z tym tekstem tak ze świadomością" - zażartowała Małgorzata Walewska. "Ewcia, trafiłaś. Było megafajnie. To jest w Twoim stylu. Seplenisz zawodowo, nie musisz sadzić już żadnych dowcipów, bo z tego można się pośmiać. Powiem ci szczerze: trafiony, zatopiony. Wyszło cudownie" - skwitował Michał Wiśniewski.

Reklama

Następnie pojawiła się Kasia Polewany, jako Kate Bush z utworem "Running up the hill". Ten hit święcił triumfy czterokrotnie. Zadebiutował w 1985 r., po czym ponownie po latach stał się przebojem za sprawą serialu Stranger Things. Trzeci raz poznaliśmy go w nowym mistrzowskim wykonaniu Sary James w finale "America's Got Talent". Teraz Kasia dała mu kolejne życie. 

"Udało Ci się stworzyć na tej scenie tę magię, tajemniczość i dziwność, o którą zawsze dba Kate Bush. Jestem pod ogromnym wrażeniem twojej precyzji wokalnej i znakomitego, bardzo sprawnego wokalnego wykonania" - zachwycała się Katarzyna Skrzynecka

"Kasia, bardzo się cieszę, że to zaśpiewałaś. Małgosia wstała, myśmy oglądali z wielkim zaangażowaniem. Bardzo fajnie, bo zaprezentowałaś tu siebie, której wcześniej nie widziałem, ale twoja świadomość kreacji mi w tym pomogła. Świetna robota" - skomentował Robert Janowski.

Michał Milowicz tym razem został raperem i musiał poradzić sobie z piosenką "P.I.M.P". amerykańskiego gwiazdora 50 Cent. "Michał, widzę 7 dni wielogodzinnej pracy nad tym, żeby to wszystko opanować. Chylę czoła nad pracą, którą wykonałeś. Dzisiaj dla mnie jest 30 centów z tych 50-ciu" - skomentował Robert Janowski. "Dla mnie reszty nie trzeba" ­- zażartowała Małgorzata Walewska, i dodała - "Ciemnoskórzy artyści mają w sobie taki rytm, który idzie ze splotu słonecznego. Zabrakło mi tego, że nie jesteś z Afryki".

Kubie Zdrójkowskiemu przypadła za to rola kobiety, a dodatkową trudnością było odegranie w realu efektów grafiki komputerowej, wykorzystanej z teledysku Bryski w utworze "Odbicie"

"Kuba, to naprawdę uczta artystyczna zobaczyć to, co zrobiłeś na scenie. Udało Ci się utrzymać piękny, jasny, delikatny głos. Bryska śpiewa głosem bardzo szczerym i bezpretensjonalnym. To Ci się udało utrzymać znakomicie przez cały występ, pomimo że miałeś bardzo skomplikowaną choreografię z tymi elementami elektro, które są w klipie wykonane technologią komputerową. Ty to wykonałeś swoim ciałem i nie zachwiał Ci się głos ani na moment. Fantastyczna robota" ­- rozpłynęła się nad występem Kuby Katarzyna Skrzynecka. 

"Dzisiaj pokazałeś mi zupełnie innego Kubę, którego chcę oglądać w tym programie, bo on jest właśnie o takich przeobrażeniach, jakiego byliśmy świadkami" - spuentował Robert Janowski.

Kto wygrał 3. odcinek "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"?

Piątym artystą, który pokazał się z najlepszej strony był Robert Szpręgiel. Pojawił się jako Iggy Pop i rozgromił scenę utworem "The Passenger". "Dla mnie to był najlepszy występ dzisiejszego odcinka. Na razie. Wbiłeś się w tę rolę. U mnie dzisiaj będzie bardzo wysoko" - zawyrokował Michał Wiśniewski. 

"Bardzo rasowo to zrobiłeś, jak prawdziwy Iggy Pop. Po raz trzeci widzę cię w tym programie i po raz trzeci nie widzę, że pod spodem jest Robert, który na co dzień śpiewa klasykę" - podsumował Robert Janowski.

Później na scenie zjawiła się Kasia Ucherska, która oczarowała swoim wykonaniem utworu "Solo" Demi Lovato. Podsumowanie rozpoczęła Katarzyna Skrzynecka od słów: "Pod względem odwzorowania wokalnego, aktorskiego i emocjonalnego wykonałaś na dziesiątkę. To był genialny występ". 

Oczarowanie uzupełniła Małgorzata Walewska, mówiąc: "Ja jestem przede wszystkim pod wrażeniem tego, w jaki sposób gospodarowałaś swoimi umiejętnościami wokalnymi. Tam były wszystkie kolory i barwy. Widać, że sprawnie umiesz posługiwać się narzędziem, który dała ci natura, a koleżanka Hekiert wypolerowała".

Kasia Wilk, zwyciężczyni pierwszego odcinka, znowu zatrząsała sceną, tym razem w roli kobiety, obdarzonej wielkim głosem. Jako Ella Fitzgerald zaśpiewała karkołomny utwór "Old Macdonald had a farm". "Ale dałaś czadu. To cyrk, a nie farma. Przecież to niewiarygodna ekwilibrystyka" - skomentowała Małgorzata Walewska. 

"To, co Ty sobie dzisiaj wzięłaś na warsztat, to jest nie do wiary" - dodała Katarzyna Skrzynecka, po czym radośnie zakończył Michał Wiśniewski podsumowując rozgardiasz, który zapanował wśród jurorów - "Czy jest w ogóle sens, żeby każdy z nas osobno mówił?".

Ostatnią gwiazdą, która zaświeciła w tym odcinku był Janusz Radek, który na chwilę przeistoczył się w swojego kolegę Tomasza Szczepanika z zespołu Pectus i zaśpiewał jego piosenkę "Barcelona". Wykonanie było odwzorowaniem występu z Sylwestra w Polsacie z 2015 roku. 

"Trudność twojego występu polegała na tym, że musiałeś wcielić się w kolegę i martwić się, czy on się nie obrazi. Dodatkowo, uprawiacie podobną sztukę estradową" - zauważyła Małgorzata Walewska. "Wszystko było dobre. Co ja mogę więcej powiedzieć. Było 1 do 1" - dodał Michał Wiśniewski.

Odcinek wygrał Robert Szpręgiel jako Iggy Pop. Czek na 10 tysięcy złotych przekazał dla Basi, która cierpi na Zespół Retta i jest pod opieką Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

Tabela wyników po 3. odcinku:

1.       Robert Szpręgiel

2.       Kasia Wilk

3.       Katarzyna Polewany

4.       Katarzyna Ucherska

5.       Ewa Błachnio

6.       Kuba Zdrójkowski

7.       Janusz Radek

8.       Michał Milowicz

___

Program "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" pojawił się na antenie Polsatu ponad 8 lat temu i od razu zdobył liczne grono wiernych fanów. Fanpage programu ma ponad 402 tysięcy obserwujących, a dla portali internetowych metamorfozy gwiazd to wciąż jeden z gorętszych tematów. W trakcie emisji show od pierwszego odcinka Polsat jest niezmiennie liderem rynku w obu grupach audytoryjnych. 

"Twoja Twarz Brzmi Znajomo" to produkcja, o udziale w której marzy niejeden artysta. Dołączenie do grona uczestników jest nobilitacją i szansą na zdobycie nowych, niestandardowych doświadczeń, mimo, że czekają ich setki godzin pracy: treningów wokalnych i choreograficznych. Dotychczas w show uczestniczyło ponad 100 gwiazd polskiej sceny muzycznej, teatralnej i filmowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL