Reklama

TVN przeprasza za materiał z "Dzień Dobry TVN" o Jungkooku. "Rozpoczęliśmy postępowanie"

Stacja TVN wystosowała oficjalny komentarz z przeprosinami w sprawie materiału wyemitowanego w "Dzień Dobry TVN" 28 stycznia, który dotyczył wokalisty koreańskiego zespołu BTS Jungkooka. Fani zespołu byli oburzeni tym, co zobaczyli i twierdzili, że w programie zakpiono z gwiazdora oraz azjatyckiego typu urody.

Jungkook został przeproszony przez stację TVN

W grudniu 2019 roku firma TC Candler zaprezentowała ranking 100 najprzystojniejszych twarzy świata. Wyboru dokonali niezależni krytycy. Zwycięzcą okazał się 22-letni wokalista grupy BTS (posłuchaj!), Jungkook. Piosenkarz w tyle zostawił m.in. Shawna Mendesa, Jasona Momoę i Jensena Acklesa.

Reklama

Ranking odbił się szerokim echem, a niemal miesiąc po całej publikacji, temat doczekał się reportażu i dyskusji w "Dzień Dobry TVN".

Wydźwięk materiału i niewybredne komentarze wygłaszane na antenie dotyczące wokalisty szybko spotkały się z oburzeniem zgromadzonych na Twitterze fanów k-popu i zespołu BTS.

"Jeżeli spodziewają się państwo na czele stawki na przykład Brada Pitta czy George'a Clooneya, to może państwa czekać spora niespodzianka. (...) Najprzystojniejszym mężczyzną świata jest Jungkook - więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym... niespecjalnie bardzo męska, prawda? (...) Włosy zakładam, że farbowane" - stwierdziła Kalczyńska, zapowiadając temat.

Nie do przyjęcia okazała się też sonda przeprowadzona przez dziennikarza Adama Federa, kiedy to dziennikarz pytał przypadkowe osoby o urodę Koreańczyka. "W uchu noszą kolczyki. Tak, moja krowa też ma kolczyk", "Facet to musi być facet, a kobieta - kobieta! A tutaj nie wiadomo, jak to jest" - można było usłyszeć.

Fani zespołu wypomnieli również pomylenie wokalistów. Reporter w trakcie sondy pokazywał napotkanym osobom J-Hope'a a nie Jungkooka (sprawdź!). Pomylono też wiek artysty.

Niemal natychmiast powstał hasztag #dziendobrytvnisoverparty, pod którym zniesmaczeni internauci punktują oburzający materiał. Oto kilka komentarzy:

"I oczywiście poszli na targ zapytać typowego polskiego człowieka, który poza swoim stoiskiem świata nie widział, co myśli o urodzie z drugiego końca planety. Czego wy się właściwie spodziewaliście?".

"Dojrzali ludzie, prezenterzy naśmiewają się z koreańskiej urody? Farbowana grzywka, dużo kolczyków i dziecięca twarz wykluczają go z męskiego kanonu piękna? Czyli mężczyzna musi mieć brodę, ostry zarys twarzy i naturalne włosy?".

"Brak tolerancji, żarty nie na miejscu, brak profesjonalizmu, rzeczy wyrwane z kontekstu, mogę tak godzinami wymieniać".

TVN przeprasza

O całej sytuacji napisały media w całej Polsce. Stacja TVN zdecydowała się wystosować komentarz z przeprosinami dla fanów grupy i gatunku k-pop.

"TVN i Discovery przepraszają Pana Jeona Jung-kooka, Pana Junga Ho-seoka, pozostałych członków i fanów zespołu BTS oraz K-popu, a także wszystkich, których uraził materiał wyemitowany w 'Dzień Dobry TVN' w dniu 28 stycznia br. oraz zachowanie prowadzących to wydanie programu. Wydźwięk audycji był całkowicie niezgodny z wartościami, które wyznajemy jako firma. Dlatego rozpoczęliśmy wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości" - czytamy w oświadczeniu.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: TVN SA | Dzień Dobry TVN | Jungkook | BTS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje