Reklama

Reklama

"Tu es Petrus": Oratorium przed Jarrem

Utwór "Niech mówią, że to nie jest miłość", niespodziewany zwycięzca Festiwalu Jedynki w Sopocie, pochodzi z oratorium "Tu es Petrus" Piotra Rubika (muzyka) i Zbigniewa Książka (teksty). Szansę na zobaczenie całego oratorium otrzymają w piątek, 26 sierpnia, widzowie koncertu Jean Michel Jarre'a w Stoczni Gdańskiej.

- Była propozycja, żeby zagrać nasze oratorium "Tu es Petrus" przed koncertem Jean Michel Jarre'a, ale Francuzi się nie zgodzili. Jednak całość oratorium zostanie pokazana na telebimach, przed 200 tysiącami ludzi - zdradza w rozmowie z INTERIA.PL Janusz Fryc, producent "Tu es Petrus".

Początek seansu z oratorium zaplanowano na godz. 19. "Tu es Petrus" zostanie pokazany na trzech telebimach i będzie go można zobaczyć jedynie na terenie Stoczni Gdańskiej, bowiem ta część spektaklu nie będzie transmitowana przez telewizję.

Dwie godziny później, o godz. 21, rozpocznie się koncert Jean Michel Jarre'a.

Reklama

Zwycięstwo "Niech mówią, że to nie jest miłość" w Sopocie jeszcze bardziej zwiększyło zainteresowanie oratorium, które poświęcone jest pamięci Jana Pawła II.

Warto wspomnieć, że w portalu INTERIA.PL teledysk do "Niech mówią, że to nie jest miłość" (w tym utworze główne partie śpiewają Olga Szomańska i Przemysław Branny) zajmuje już 1. miejsce na liście najczęściej odtwarzanych!

Przez ponad miesiąc obejrzano go ponad pół miliona razy, z czego na ostatnie pięć dni po wygraniu Sopotu przypada połowa odtworzeń!

Na stronach INTERIA.PL możesz zobaczyć teledysk do "Niech mówią, że to nie jest miłość".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama