Reklama

Reklama

"Tu es Petrus": Oratorium przed Jarrem

Utwór "Niech mówią, że to nie jest miłość", niespodziewany zwycięzca Festiwalu Jedynki w Sopocie, pochodzi z oratorium "Tu es Petrus" Piotra Rubika (muzyka) i Zbigniewa Książka (teksty). Szansę na zobaczenie całego oratorium otrzymają w piątek, 26 sierpnia, widzowie koncertu Jean Michel Jarre'a w Stoczni Gdańskiej.

- Była propozycja, żeby zagrać nasze oratorium "Tu es Petrus" przed koncertem Jean Michel Jarre'a, ale Francuzi się nie zgodzili. Jednak całość oratorium zostanie pokazana na telebimach, przed 200 tysiącami ludzi - zdradza w rozmowie z INTERIA.PL Janusz Fryc, producent "Tu es Petrus".

Początek seansu z oratorium zaplanowano na godz. 19. "Tu es Petrus" zostanie pokazany na trzech telebimach i będzie go można zobaczyć jedynie na terenie Stoczni Gdańskiej, bowiem ta część spektaklu nie będzie transmitowana przez telewizję.

Dwie godziny później, o godz. 21, rozpocznie się koncert Jean Michel Jarre'a.

Reklama

Zwycięstwo "Niech mówią, że to nie jest miłość" w Sopocie jeszcze bardziej zwiększyło zainteresowanie oratorium, które poświęcone jest pamięci Jana Pawła II.

Warto wspomnieć, że w portalu INTERIA.PL teledysk do "Niech mówią, że to nie jest miłość" (w tym utworze główne partie śpiewają Olga Szomańska i Przemysław Branny) zajmuje już 1. miejsce na liście najczęściej odtwarzanych!

Przez ponad miesiąc obejrzano go ponad pół miliona razy, z czego na ostatnie pięć dni po wygraniu Sopotu przypada połowa odtworzeń!

Na stronach INTERIA.PL możesz zobaczyć teledysk do "Niech mówią, że to nie jest miłość".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy