Reklama

Reklama

Tomasz Makowiecki wraca po długim niebycie. Posłuchaj "Bardziej niż zwykle"

Tomasz Makowiecki prezentuje nowy singel "Bardziej niż zwykle" - i zgodnie z tytułem, jest to powrót wyczekiwany bardziej niż zwykle, bo to pierwszy od dawna premierowy materiał artysty.

Tomek Makowiecki

Od wydania ostatniego albumu artysty - "Moizmu" - minęło już osiem lat. Tomasz Makowiecki tak mówi o najnowszym utworze "Bardziej niż zwykle" (sprawdź!):

"Zwłaszcza ostatni rok pokazał, że zmiany zawsze były i są nieuniknione. Trudno powiedzieć właściwie, czy ta piosenka jest rodzajem powrotu - czy jeśli pewne rzeczy wymagają większej ilości czasu, to są czymś oderwanym, zupełnie innym od tego, co nastąpiło wcześniej?"

Reklama

Zarówno piosenka, którą napisał Tomek Makowiecki wraz z Michałem Wiraszko, jak i klip wyreżyserowany przez Macieja Buchwalda (premiera wkrótce), mówią o zmianach, innych spojrzeniach, które mogą zarówno przybliżać, jak i oddalać. Więc chyba jedyne co nam pozostało, to bycie otwartymi.

Tomkowi Makowieckiemu popularność przyniosły występy w telewizyjnych talent show: "Szansa na sukces" oraz "Idol".  Następnie w ramach działalności Makowiecki Band wydał dwie płyty - "Makowiecki Band" i "Piosenki na nie". Solowo zadebiutował w 2007 roku albumem "Ostatnie wspólne zdjęcie". Jego ostatnia płyta - "Moizm" - ukazała się w 2013 roku.

"Pełen kojącej i zarazem intrygującej elektroniki 'Moizm' to bez dwóch zdań krok w dobrą stroną, ale jeszcze nie dzieło, które zachwyca. Czego brakuje? Może dyskretnie porozmieszczanych kontrapunktów, choćby chwilowych przełamań konwencji i zmiany dynamiki, a może po prostu ciekawszych melodii. Doceniając ten tęskny, nienachalny album, będę się jednak upierał przy silnym wrażeniu, że to jeszcze nie jest ‘to’" - pisaliśmy w tamtym czasie.

Od tamtego czasu Makowiecki milczał artystycznie. W 2018 roku zapowiedział płytę, która do tej pory nie ujrzała światła dziennego. W tamtym czasie ukazał się też singel "Najdłuższe pocałunki w Polsce".

W 2019 roku Makowiecki zakończył trwające prawie 11 lat małżeństwo z Reni Jusis. Para ma dwoje dzieci - syna Teofila i córkę Gaję.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tomek Makowiecki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje