Reklama

Tina Turner w Rock and Roll Hall of Fame. To był jej ostatni publiczny występ

Zmarła 24 maja Tina Turner po raz ostatni publicznie pokazała się w nagraniu z okazji wprowadzenia jej do Rock And Roll Hall Of Fame w 2021 r. Ostatnie występy znalazły się również w dokumentalnym filmie "Tina".

Zmarła 24 maja Tina Turner po raz ostatni publicznie pokazała się w nagraniu z okazji wprowadzenia jej do Rock And Roll Hall Of Fame w 2021 r. Ostatnie występy znalazły się również w dokumentalnym filmie "Tina".
Tina Turner w 2021 r. została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame przez Angelę Bassett /Kevin Kane /Getty Images

Tina Turner (posłuchaj!) została wprowadzona do Rock And Roll Hall Of Fame jako solowa artystka podczas ceremonii 30 października 2021 roku - 30 lat po tym, jak została wprowadzona u boku swojego ówczesnego męża Ike'a Turnera w 1991 roku (sprawdź!).

Reklama

Z tej okazji opublikowała wówczas w mediach społecznościowych zdjęcie z promiennym uśmiechem, dopisując: 

"Jak się zapewne możecie domyślić: jestem podekscytowana, że teraz oficjalnie zostaję wprowadzona do Hali Sław jako artystka solowa".

"Co za zaszczyt! Jestem wdzięczna tak wielu osobom, które towarzyszyły mi podczas mojej podróży - zwłaszcza wam, drodzy fani. Nie przestawajcie dawać czadu!" - dodała.

Podczas ceremonii zaśpiewane zostały hity Tiny Turner. Mickey Guyton wykonała "What's Love Got to Do With It", a Christina Aguilera "Nutbush City Limits". Angela Bassett, która zdobyła Oscara za rolę Turner w filmie biograficznym z 1993 roku, przedstawiła wokalistę. Tina, która nie pojawiła się na ceremonii, podziękowała za to wyróżnienie poprzez krótkie wideo nagrane w swoim domu w Zurychu w Szwajcarii.

Od lat Tina Turner mieszka w Szwajcarii, której jest obywatelką. W 2013 roku ostatecznie zrezygnowała z amerykańskiego obywatelstwa.

Muzyczną karierę zakończyła w 2009 r. po trasie "Tina! 50th Anniversary Tour". W ostatnich latach o gwieździe zrobiło się głośno dzięki sukcesowi musicalu "Tina". Taki sam tytuł nosi opublikowany w marcu 2021 r. dokument autorstwa Dana LindsayaT.J. Martina. W tym filmie znalazły się ostatnie materiały nagrane przed śmiercią wokalistki.

W połowie 2020 r. norweski producent Kygo odświeżył przebój Tiny "What's Love Got to Do with It".

Tina Turner w ostatnich latach zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W mediach pojawiały się informacje o raku jelita grubego, nadciśnieniu i problemach z nerkami. W 2017 r. wokalistka otrzymała przeszczep nerki od swojego męża. Zmarła 24 maja w miejscowości Küsnacht.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tina Turner | Rock and Roll Hall of Fame
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy