Reklama

The Kinks: Będzie powrót?

Od kilku lat pojawiają się informacje, że możliwa jest reaktywacja słynnej angielskiej grupy rockowej The Kinks. Autorzy takich przebojów, jak "Waterloo Sunset" i "You Really Got Me", rozstali się w 1997 roku, na skutek konfliktu pomiędzy braćmi Ray'em i Dave'm Daviesami. Teraz podobno ich wzajemne relacje są już naprawdę braterskie i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zespół wznowił działalność.

Ostatnio gitarzysta Dave Davies oznajmił, że z chęcią powróciłby na scenę pod szyldem The Kinks.

Reklama

"Nie potrafię sobie wymyślić czegoś lepszego. Ale to zależy od Ray'a" - powiedział Dave.

Ray, lider grupy, twierdzi, że jest gotowy na reaktywację The Kinks. Stawia jednak jeden warunek - grupa musi stworzyć dobrą muzykę.

"Jeśli siądę razem z bratem i zaczniemy grać, i jeśli poczujemy, że powstała muzyka jest odpowiednia, to nagramy nową płytę. Bo nie zrobiłbym tego tylko po to, żeby zagrać trasę ze złotymi przebojami" - mówi Ray Davies.

Lider The Kinks uważa, że rywalizacja z bratem, która była przecież przyczyną rozpadu, może wyjść tylko na dobre procesowi tworzenia nowej muzyki.

"To jednocześnie przyjemność i ból. Myślę, że ten konflikt jest częścią tego, co nadawało ostrze naszej muzyce" - twierdzi Ray Davies.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Guardian | Davies | powrót | Kinks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje