Reklama

The Futureheads: Barry Hyde opowiedział o problemach psychicznych

Wokalista grupy The Futureheads, Barry Hyde, opowiedział o swoich zmaganiach z chorobą psychiczną. Stały się ona inspiracją do powstania jego solowego albumu "Malady".

Barry Hyde opowiedział szczerze o swojej chorobie

3 czerwca ukaże się pierwszy solowy album Barry’ego Hyde’a zatytułowany "Malady". Inspiracją do powstania płyty były zmagania muzyka z chorobą psychiczną.

"Podobnie jak wiele osób cierpiących na chorobę afektywną dwubiegunową, kreatywność jest kluczowa dla mojego życia, kluczowa nawet dla mojej choroby" - mówił Hyde.

W wywiadzie dla "The Guardian" opowiedział o tym, jak radził  sobie z sukcesem The Futureheads.

"Byłem jakby przepychany przez te wszystkie sytuacje i dopiero kiedy dotarłem do punktu, gdy mieliśmy przerwy między kolejnymi albumami i nie koncertowaliśmy aż tyle, to wtedy zrozumiałem, że byłem w totalnej rozsypce" - wspominał wokalista, który dodał, ze często odczuwał zbyt dużą presję na sobie.

Hyde wyznał, że praca nad nowym albumem pozwoliła mu znaleźć stabilizację.

"’Malady’ to słowo, które wymyśliłem, pochodzące od słów ‘melodia’ i ‘choroba’. ‘Malady’ jest melodią, która wyraża złe samopoczucie psychiczne, choroby psychiczne i głęboki smutek lub jego przeciwieństwo, manię. Wiem o tych rzeczach, bo cierpię na chorobę afektywną dwubiegunową" - tłumaczył tytuł swojej płyty Hyde.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Futureheads

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje