Reklama

Reklama

The Cure: 30 lat płyty "Wish". Aż 24 nieznane nagrania

Kultowa brytyjska grupa rockowa, dowodzona przez Roberta Smitha, przygotowała nie lada niespodziankę z okazji 30. rocznicy premiery swojego dziewiątego albumu studyjnego. 7 października ukaże się jego reedycja okraszona dodatkowymi - nieznanymi - nagraniami.

Kultowa brytyjska grupa rockowa, dowodzona przez Roberta Smitha, przygotowała nie lada niespodziankę z okazji 30. rocznicy premiery swojego dziewiątego albumu studyjnego. 7 października ukaże się jego reedycja okraszona dodatkowymi - nieznanymi - nagraniami.
Robert Smith i Simon Gallup (The Cure) z nagrodą Music Icon Award podczas The Ivor Novello Awards - Londyn, 19 maja 2022 r. /Luke Walker /Getty Images

Płyta "Wish" z 1992 roku, którą poprzedzały single: "Friday I'm In Love", "High" i "A Letter To Elise", okazała się największym komercyjnym sukcesem The Cure w karierze. W debiucie trafiła na pierwsze miejsce oficjalnej brytyjskiej listy przebojów i na drugie - amerykańskiej, gdzie sprzedała się w liczbie ponad 1,2 mln egzemplarzy.

Świętując 30-lecie tego sukcesu zespół przygotował więc jej reedycję, okraszoną dodatkowymi nagraniami. Wyjdzie 7 października, przy czym wersja zawierająca dwie płyty winylowe pojawi się 25 listopada.

Reedycję "Wish" w różnych kombinacjach: zestaw 3xCD, podwójny album winylowy, pojedyncza płyta CD i w wersji cyfrowej, można już zamawiać w przedsprzedaży, przy czym - jak poinformowało wydawnictwo Universal Music Group - zamawiający (niestety jedynie ci z Wielkiej Brytanii) otrzymają szanse na wylosowanie zestawu podpisanych przez członków zespołu oryginalnych egzemplarzy próbnych.

Reklama

Nadchodząca kolekcja zawiera pełny oryginalny album, który został zremasterowany przez frontmana grupy Roberta Smitha i Milesa Showella w legendarnym londyńskim Abbey Road Studios. Ponadto znalazły się w niej 24 wcześniej niepublikowane utwory - w tym dema, rzadkie miksy i utwory instrumentalne. Jedna z wersji tej reedycji zawiera cztery dodatkowe utwory z kasety "Lost Wishes" (wydanej w 1993 roku i dostępnej wówczas jedynie w sprzedaży wysyłkowej), które nigdy nie były dostępne na CD ani w streamingu.

The Cure - dwa koncerty w Polsce

W tym roku grupa The Cure wystąpi na dwóch koncertach w Polsce - 20 października w Tauron Arenie Kraków oraz 21 października w Atlas Arenie w Łodzi. Muzycy pracują też nad dwoma nowymi albumami. Przy czym według Roberta Smitha pierwszy z nich "Songs Of A Lost World" jest już prawie ukończony. W majowym wywiadzie dla NME Smith obiecał, że ukaże się przed rozpoczęciem jesiennej trasy koncertowej.

The Cure - legenda brytyjskiego rocka

Zespół The Cure to niekwestionowana gwiazda brytyjskiego rocka. Grupa powstała w Crawley (Sussex) w Anglii. Ich pierwszy koncert odbył się w 1978 roku, a od tego momentu zagrali około 1500 koncertów. Grupa wydała 13 albumów studyjnych, a w 2019 roku została wprowadzona do Rock And Roll Hall of Fame.

Obecny skład The Cure to: Robert Smith (wokal i gitary), Simon Gallup (bas), Jason Cooper (perkusja), Roger O'Donnell (klawisze) oraz Reeves Gabrels (gitary).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy