Reklama

Reklama

Taylor Swift pobiła swój własny rekord

Taylor Swift, dzięki The Reputation Stadium Tour, pobiła dotychczasowy rekord na najbardziej dochodową trasę kobiety w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, poprzedni najlepszy wynik należy również do niej - za serię koncertów promujących płytę "1989".

Taylor Swift promuje płytę "Reputation"

W listopadzie zeszłego roku ukazała się nowa płyta Taylor Swift zatytułowana "Reputation".

Stadionowa trasa koncertowa Taylor Swift promująca ten album już jest najbardziej dochodową kobiecą trasą w historii muzyki. Amerykańska wokalistka pobiła tym samym poprzedni rekord, który sama ustanowiła trasą po wydaniu płyty "1989".

Do tej pory Taylor Swift za swoją trasę zainkasowała 191,1 mln dolarów oraz dodatkowe 11,1 mln dolarów za koncerty w Kanadzie. Trasa 1989 World Tour przyniosła jej natomiast 181,5 mln dolarów za koncerty w kraju. Łącznie, za występy na całym świecie Swift, zarobiła 250,7 mln dolarów.

Reklama

Z wyliczeń wynika, że Taylor Swift za jeden koncert na trasie "The Reputation Stadium Tour" inkasuje siedem mln dolarów. Podczas 27 koncertów (wszystkie wyprzedane) show Amerykanki zobaczyło już prawie 1,5 mln osób. 

W planach Taylor Swift ma jeszcze siedem występów w USA, a następnie jej trasa przeniesie się do Australii, Nowej Zelandii i Japonii. 

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Taylor Swift

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje