Reklama

St. Vincent na okładce "Guitar World": Absurdalny komentarz

Amerykańska wokalistka Annie Clark, działająca pod pseudonimem St. Vincent, pojawiła się na okładce magazynu "Guitar World". W wywiadzie dla pisma zdradziła, dlaczego na sesję zdjęciową założyła akurat taką bluzkę.

St. Vincent przełamuje stereotypy dotyczące kobiet w muzyce

"Guitar World" to miesięcznik muzyczny skierowany do gitarzystów. Na jego łamach pojawiły się wywiady z takimi muzykami, jak Jimmy Page, David Gilmour, Angus Young, Joe Satriani, Eric Clapton czy Steve Vai.

Reklama

Zaproszenie od twórców magazynu, by pojawić się na jego lutowej okładce, przyjęła amerykańska artystka Annie Clark, występująca jako St. Vincent.

W wywiadzie towarzyszącym sesji zdjęciowej do pisma, wokalistka opowiedziała o kulisach jej powstawania oraz o stroju, który wybrała na tę okazję.  

"Na szybko wyguglałam kobiety na okładce ["Guitar World" - przyp. red.] i wszystko, co zobaczyłam, to dziewczyny w bikini trzymające gitary, jakby nigdy wcześniej nie miały ich w ręku - mówiła Clark i dodała - Zaczęłam o tym myśleć i chciałam po prostu w jakiś absurdalny sposób to skomentować".

Sposobem tym okazało się założenie białej koszulki z nadrukiem kobiety w bikini. 

Wiosną 2017 roku ma ukazać się szósty album Amerykanki. Jej ostatnia płyta zatytułowana po prostu "St. Vincent", ujrzała światło dzienne w 2014 roku. 

Sprawdź tekst "Digital Witness" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: St. Vincent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje