Reklama

Reklama

Shakira oskarżona o plagiat ("La Bicicleta")

Przebój Shakiry i Carlosa Vivesa "La Bicicleta" to plagiat? Tak twierdzi kubański muzyk, który złożył w tej sprawie pozew do sądu.

Przebój Shakiry i Carlosa Vivesa "La Bicicleta" to plagiat? Tak twierdzi kubański muzyk, który złożył w tej sprawie pozew do sądu.
Shakira została oskarżona o plagiat /fot. Laurent Gillieron/Keystone/AP /East News

Wersja audio utworu "La Bicicleta" zadebiutowała w serwisie Youtube pod koniec maja 2016 r. Na początku lipca pojawił się teledysk do singla, który do tej pory zanotował ponad 778 mln odsłon.

Kubański muzyk Livan Rafael Castellanos twierdzi, że pochodzący z Kolumbii ShakiraCarlos Vives w "La Bicicleta" wykorzystali część refrenu i linię melodyczną jego piosenki "Yo Te Quiero Tanto", którą napisał dekadę temu.

BBC podaje, że pozew w tej sprawie został złożony w Hiszpanii, gdzie obecnie mieszka Shakira z rodziną (jej partnerem jest piłkarz Barcelony Gerard Pique).

Reklama

Na razie kolumbijska gwiazda nie odpowiedziała na zarzuty.

W klipie widzimy, jak Shakira nie mogąc znieść korków, postanawia przesiąść się na rower. W podróży towarzyszy jej wokalista Carlos Vives. W klipie wykonawcy odwiedzają również miasta, w których się wychowali. Mamy więc przebitki z Santa Marta (tam urodził się Vives) oraz Barranquilli (rodzinne miasto Shakiry).

"Praca była intensywna, ale wspaniała, zarówno dla mnie, jak i Shakiry. Możliwość powrotu w rodzinne strony to dla nas cudowne i emocjonalne przeżycie. Byliśmy zadowoleni, że mogliśmy jeździć na rowerach i śpiewać piosenki. Patrząc, jak przy okazji kręcenia klipu, Shakira spotykała się z dawnymi znajomymi, jestem zdania, że zarejestrowany klip ma wyjątkową energię" - stwierdził Vives.

Producentem utworu jest Andres Castro.

Sprawdź tekst utworu "La Bicicleta" w serwisie Teksciory.pl!

Porównanie "Yo Te Quiero Tanto" i "La Bicicleta":

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL