Reklama

Robert Janowski wyda niepublikowane utwory W. Młynarskiego. "Tylko ty możesz to zaśpiewać"

Robert Janowski dużo czasu spędza ostatnio na planie programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", gdzie jest jurorem. Poza tym, jako muzyk, ma swoje artystyczne plany, o których opowiedział w rozmowie z Interią. - To będzie bomba - mówi zapowiadając płytę z utworami duetu Młynarski/Sent.

Robert Janowski dużo czasu spędza ostatnio na planie programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", gdzie jest jurorem. Poza tym, jako muzyk, ma swoje artystyczne plany, o których opowiedział w rozmowie z Interią. - To będzie bomba - mówi zapowiadając płytę z utworami duetu Młynarski/Sent.
Robert Janowski szykuje prawdziwą "bombę". Zaśpiewa niepublikowane utwory Młynarskiego /Gałązka /AKPA

Robert Janowski jest aktywny na scenie od lat 80. To wtedy występował w kilku zespołach rockowych, m.in. w Zoo czy Oddziale Zamkniętym. Popularność przyniosły mu m.in. rola w musicalu "Metro", a także serialu "Na dobre i na złe". Szerokiej publiczności w dużej mierze dał się poznać jako prowadzący program "Jaka to melodia?". W tym czasie był cały czas aktywny jako piosenkarz, a na swoim koncie ma 7 długogrających krążków.  

Po zwycięstwie w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" w 2021 roku został jurorem i już po raz drugi ocenia jego uczestników. Przy okazji premiery nowej edycji programu opowiedział nam o tym, jakie ma artystyczne plany. Wiemy już, co przygotowuje dla swoich fanów!

Reklama

Robert Janowski uwielbia polskie przedwojenne piosenki

W ostatnim czasie nie koncertuje tak często jak w przeszłości, bo jak przyznaje, z wiekiem mniej mu się chce. Nie oznacza to jednak, że odwiesił już swój mikrofon. W 2018 roku wydał krążek "Najpiękniejsze melodie", na którym przypomniał nieco zapomniane przedwojenne polskie utwory. - Udało mi się nagrać fajne płyty z coverami z orkiestrą. Uważam, że stare piosenki z lat 20., 30., to ogromna skarbnica - mówi w rozmowie z Interią.

Zdaniem 61-letniego piosenkarza, niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy, jak wspaniałe melodie pisano w naszym kraju przed wojną. - Gdyby W. Szpilman, J. Petersburski, A. Włast, H. Wars, J. Jurandot urodzili się w Stanach albo gdzieś na świecie, to Michael Bublé i cały świat śpiewałby polskie piosenki. To są takie kompozycje, że byłyby to evergreeny światowe - twierdzi wokalista i dodaje, że na polskim rynku zwykle wspomina się o Mieczysławie Foggu, Adolfie Dymszy czy Eugeniuszu Bodo, a mieliśmy więcej utalentowanych kompozytorów i artystów. - Miałem więc szansę przypomnieć, odkurzyć i pokazać Państwu te piękne rzeczy - dodaje. 

Robert Janowski wyda niepublikowane piosenki duetu Młynarski/Sent

Robert Janowski przygotowuje dla swoich fanów "bombę". Jak opowiada Interii, kompozytor Janusz Sent przed swoją śmiercią w 2018 roku, przekazał mu niepublikowane utwory ze słowami stworzonymi przez Wojciecha Młynarskiego

- 'Masz Robercik’, mówił. 'Wojtka już nie ma, Wodeckiego też nie ma, nie mam komu tego dać. Tylko ty możesz to zaśpiewać’ - wyznaje Janowski. Sent był kompozytorem m.in. legendarnej piosenki "Jesteśmy na wczasach" (z repertuaru W. Młynarskiego), a także "Co z tobą mała" (z repertuaru Ireny Santor) czy "Życzeń dla pań" (z repertuaru B. Łazuki).  

- Noszę się z tym. To będzie bardzo piękny materiał, bo wiadomo - Mistrz Młynarski jest wielki, a jeszcze mieć w posiadaniu jego piosenki niepublikowane... a ja je mam. To naprawdę może być strzał, więc tym się tak, przepraszam za wyrażenie, 'jaram' i chciałbym to w tym roku zrobić - zapowiada wokalista. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Robert Janowski | Wojciech Młynarski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy