Reklama

Rihanna potwierdza: Dziewiąta płyta w przygotowaniu ("R9")

W rozmowie z "T Magazine" Rihanna potwierdziła, że trwają intensywne prace nad jej dziewiątym albumem, który będzie utrzymany w klimacie reaggae. Wokalistka zdradziła również, kogo na pewno nie będzie na płycie.

Rihanna potwierdziła prace nad płytą

Przypomnijmy, że ostatnia płyta Rihanny - "Anti" (posłuchaj singla "Kiss It Better"!) - ukazała się w lutym 2016 roku. Od tamtego czasu wokalistka zaangażowała się w wiele pobocznych projektów (od promowana własnej kolekcji bielizny po granie w filmach), nieco oddalając się od muzyki.

Reklama

Jesienią zeszłego roku magazyn "Rolling Stone" zdradził kulisy powstawania krążka gwiazdy i dotarł do producentów, którzy pomagają stworzyć jej dziewiąty album.

Według ich ustaleń wokalistka zdążyła nagrać już ponad 500 piosenek, a w stworzeniu albumu idealnego wspiera ją potężny zespół tekściarzy, producentów i kompozytorów. Nowy krążek gwiazdy miałby obracać się w klimatach dancehallu, co zaowocowało zaproszeniem do studia najciekawszych jamajskich twórców.

Sprawdź tekst i polskie tłumaczenie utworu "Work" w serwisie Tekściory.pl!

Kilka miesięcy po tych doniesień Rihanna w rozmowie z "T Magazine" potwierdziła - trwają prace nad nowym albumem, który utrzymany będzie w klimacie reggae.

Wokalistka zdradziła również tytuł płyty, który prawdopodobnie będzie brzmiał "R9". Skąd pomysł, aby robocza nazwa jej albumu stała się jego oficjalnym tytułem? Wokalistka wyjaśniła.

"Prawdopodobnie tak go nazwę, ponieważ wszyscy na mnie polują i pytają: ‘kiedy wydasz R9, co z R9’? Jak mogłabym więc zaakceptować inną nazwę, po tym, jak ta wryła mi się do  głowy" - tłumaczyła.

Barbadoska piękność zapowiedziała natomiast, kogo na pewno nie usłyszymy na płycie. Fani na chwilę obecną nie doczekają się duetu Lady Gaga - Rihanna.

"Nie ma tego nigdzie zapisanego, ale nie jestem przeciw" - stwierdziła.

Dziennikarz prowadzący wywiad zapytał natomiast Rihannę, jak wygląda obecnie sytuacja z Drake'iem i czy istnieje szansa na wspólny utwór?

"W najbliższym czasie nie widzę, aby to miało się wydarzyć. Na pewno nie pojawi się na tym albumie" - podsumowała.

Dodajmy, że w maju 2018 roku Rihanna przyznała, że nie jest już przyjaciółką rapera. Powodem jest zajście z gali MTV VMA 2016, kiedy to Drake przyznał, że podkochuje się w wokalistce, a następnie próbował ją pocałować. Ta jednak tylko przytuliła Kanadyjczyka.

"Czekanie na koniec tej przemowy było chyba najbardziej niekomfortową częścią. Nie lubię zbyt wielu komplementów. Nie lubię być wystawiana na atak" - wspominała. "Nie przyjaźnimy się teraz, ale nie jesteśmy też wrogami. Jest jak jest" - dodała wokalistka o swojej relacji z kanadyjskim raperem.

W dalszej części rozmowy wokalistka przyznała, że nie potrafi wybrać swojego ulubionego albumu i nie wyklucza, że kiedyś ukaże się składanka z jej największymi hitami. "To byłaby naprawdę mocna rzecz" - podsumowała.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Rihanna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje