Reklama

Reklama

​Rihanna - filantropka na straży globalnej edukacji

Jedna z największych współczesnych gwiazd muzyki rozrywkowej, Rihanna, od lat angażuje się w działalność charytatywną. Ostatnio urodzona na Barbados piosenkarka podkreśla znaczenie dostępu do edukacji zwłaszcza w rejonach dotkniętych konfliktami zbrojnymi i ubóstwem.

Jedna z największych współczesnych gwiazd muzyki rozrywkowej, Rihanna, od lat angażuje się w działalność charytatywną. Ostatnio urodzona na Barbados piosenkarka podkreśla znaczenie dostępu do edukacji zwłaszcza w rejonach dotkniętych konfliktami zbrojnymi i ubóstwem.
Rihanna jest mocno zaangażowana w pomoc młodzieży /Tim P. Whitby /Getty Images

Zaledwie kilka dni po dorocznym Diamentowym Balu, podczas którego występująca w roli gospodyni Rihanna skupiła na sobie całą uwagę mediów za sprawą zjawiskowej kreacji projektu Alexis Mabille Couture, wokalistka ponownie znalazła się w centrum medialnego zainteresowania. Tym razem jednak z uwagi na kwestię znacznie istotniejszą niż moda czy blichtr czerwonych dywanów.

Gwiazda znana z angażowania się w działalność charytatywną napisała bowiem niedawno inspirujący tekst na temat znaczenia dostępu do edukacji na całym świecie - zwłaszcza w rejonach dotkniętych konfliktami zbrojnymi i ubóstwem.

Reklama

W artykule opublikowanym przez "The Guardian" urodzona na Barbados piosenkarka ujawnia, że nie wstydzi się powiedzieć, iż "nadal się uczy" o świecie, międzynarodowych społecznościach, a nawet o sobie samej. "Rozwijałam swój indywidualizm zarówno za sprawą szkolnej edukacji, jak i edukacji globalnej, którą otrzymałam podróżując po świecie dzięki muzyce" - napisała.

W rezultacie, 30-letnia wokalistka, autorka tekstów, projektantka mody i filantropka w jednej osobie mówi, że w działalności charytatywnej polepszanie dostępu do edukacji na świecie jest jej najwyższym priorytetem. Gwiazda odniosła się także do własnych doświadczeń związanych z edukacją przyznając, że jako dziecko nie zawsze kochała szkołę.

Posłuchaj utworu "A Girl Like Me" Rihanny w serwisie Teksciory.pl

"To może być uciążliwe, zwłaszcza, gdy wolisz śpiewać, uprawiać sport lub robić coś więcej niż tylko pracę domową. Dziś zdaję sobie sprawę, że możliwość uczęszczania do szkoły brałam za oczywistość. Edukacja może tymczasem zostać nam skradziona w ciągu sekundy. Mam tu na myśli choćby dotknięte klęskami żywiołowymi Karaiby, gdzie wymierające na niespotykaną dotąd skalę szkoły pozostawiły tysiące dzieci bez dostępu do nauki" - wyjaśnia Rihanna.

Piosenkarka, która w 2012 r. założyła organizację non-profit Clara Lionel Foundation na rzecz zubożałych społeczności na całym świecie, przekonuje, że niesienie pomocy dzieciom - szczególnie w takich dziedzinach, jak zdrowie i edukacja - jest dlań najważniejsze. Wraz z fundacją pracuje nad "finansowaniem programów, które usuwają przeszkody w edukacji, oferując wsparcie finansowe dzieciom i społecznościom, do których należą".

Gwiazda podkreśla też, że każdy głos się liczy, a brak wiedzy na temat problemów trawiących dotknięte ubóstwem rejony świata nie jest powodem do milczenia. "Wszyscy mamy w tym swój udział. Wyobraźmy sobie świat, w którym miliony dzieci, które wcześniej były pozostawione same sobie, mają szansę się uczyć. Jeśli uda nam się przezwyciężyć deficyt edukacji w krajach rozwijających się, wszyscy wygramy" - konstatuje Rihanna.

Sprawdź tekst utworu "Kiss It Better" w serwisie Teksciory.pl

"The Guardian"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy