Reklama

Reklama

Red Lips: Gitarowo i przebojowo

W październiku pojawi się nowa płyta grupy Red Lips, której utwór "To co nam było" to jeden z największych przebojów lata 2013 r.

W październiku pojawi się nowa płyta grupy Red Lips, której utwór "To co nam było" to jeden z największych przebojów lata 2013 r.
Ruda (Red Lips) zaśpiewa na Przystanku Woodstock /VIPHOTO /East News

O nadchodzącej płycie Red Lips wokalistka Ruda mówi, że będzie gitarowa i przebojowa. W programie Letnia Szkoła Radiowa w RMF FM nie dała się jednak namówić Darkowi Maciborkowi na zaprezentowanie choćby kilkunastosekundowego fragmentu. Nowe piosenki utrzymywane są więc nadal w tajemnicy. Druga płyta ma się pojawić dwa lata po premierze debiutu "To co nam było" z października 2013 r.

Z tego wydawnictwa pochodzą takie single, jak tytułowy przebój "to co nam było" (ponad 23 mln odsłon teledysku), "Czarne i białe", "Zanim odejdziesz". Grupa zgarnęła m.in. SuperJedynkę na festiwalu w Opolu. W 2014 roku kwartet zaprezentował trzy nowe single ("Telefony 2014" - nowa wersja przeboju Republiki, "Hej Joe!", "Szanta") i nagrał akustyczną EP-kę. Ruda i spółka postanowili spakować w całość dotychczasowe nagrania - tak powstała edycja specjalna "To co nam było" z grudnia 2014 r.

Reklama

W programie RMF FM Ruda zdradziła, że uwielbia jamajską muzykę, czego jednak do tej pory nie było słychać w dotychczasowej twórczości Red Lips. Być może takie inspiracje pojawią się w nowych piosenkach.

Dodajmy, że 31 lipca Ruda i Łukasz Lazer (gitarzysta i kompozytor Red Lips) wystąpią na Przystanku Woodstock w ramach projektu Kuba Płucisz i Goście. Wokalistka zdradziła, że to spełnienie jednych z jej muzycznych marzeń.

Zobacz teledysk "Szanta":

Sprawdź tekst piosenki "Szanta" w serwisie Tekściory.pl!

Posłuchaj Red Lips w serwisie Muzzo.pl!

INTERIA/RMF
Dowiedz się więcej na temat: Red Lips | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama