Reklama

Reklama

Red Hot Chili Peppers udostępnili fragment nowej muzyki. Kiedy premiera płyty?

Minęło już ponad dwa lata, odkąd Red Hot Chili Peppers ogłosiło powrót Johna Frusciante do zespołu. Niedawno ogłosili globalną trasę koncertową, ogłoszono też datę premiery nowej płyty. Teraz w social mediach zespołu pojawił się kilkunastosekundowy fragment nowej piosenki.

Red Hot Chili Peppers zaprezentowali fragment nowej muzyki

Jeden z najwybitniejszych gitarzystów w historii rocka nagrał z Red Hotami dwa doskonałe albumy studyjne: "Mother's Milk" i "Blood Sugar Sex Magik". Później nie wytrzymał presji związanej ze sławą, uzależnił się od heroiny i odszedł z zespołu. W trakcie przerwy rozpoczął karierę solową, choć mało nie pożegnał się z życiem. 

Wrócił po odwyku i nagrał z zespołem "Californication", który przyniósł grupie największy sukces komercyjny. Po dwóch kolejnych płytach, "By The Way" i "Stadium Arcadium" znów odszedł. W 2007 roku stwierdził, że jego droga w "Papryczkach" się skończyła i opuścił grupę.

Reklama

Teraz, jak poinformował perkusista Chad Smith, Frusciante znów jest w składzie zespołu. W wywiadzie dla "Rolling Stone" z października 2020 Smith mówił, że obecni członkowie zespołu "świetnie się ze sobą dogadują", a Frusciante wnosi do zespołu "dodatkową magię". Według perkusisty większość utworów na nowy album zespołu została skomponowana już po rozpoczęciu pandemii koronawirusa, a muzycy spotkali się w studiu nagraniowym na początku 2021 roku.

Nowa płyta Red Hot Chili Peppers: Kiedy premiera?

Produkowana przez Ricka Rubina płyta ma ukazać się maju tego roku, później zespół ruszy w trasę koncertową. Póki co, nie ogłoszono koncertu w Polsce.

"Będzie świetnie, kiedy wyjdziemy na scenę i będziemy wtedy już mieli materiał z nowej płyty do zagrania" - zapowiedział perkusista RHCP.

Obecny skład zespołu to: Anthony Kiedis (wokal), Flea (gitara basowa), Chad Smith (perkusja) i John Frusciante (gitara, chórki), a dyskografię zespołu zamyka album "The Gateway" z 2016 roku nagrany z gitarzystą Joshem Klinghofferem.

W mediach społecznościowych pojawił się właśnie 18-sekundowy fragment nowej muzyki zespołu. Fani przeczuwają, że to zapowiedź singla promującego nową płytę, który powinien pojawić się w najbliższym czasie.

Póki co, nie ma żadnej oficjalnej zapowiedzi, kiedy możemy spodziewać się pełnej wersji piosenki, ani nawet jaki będzie jej tytuł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy