Reklama

Reklama

Ralph Kaminski zaśpiewał pod swoim liceum na rozpoczęcie roku szkolnego. "Jest tutaj dziwnie wrócić"

Ralph Kaminski z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odwiedził swoje liceum w Jaśle, aby wręczyć chętnym zaproszenie na sekretny koncert promujący nowy album "Bal u Rafała".

Ralph Kaminski z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odwiedził swoje liceum w Jaśle, aby wręczyć chętnym zaproszenie na sekretny koncert promujący nowy album "Bal u Rafała".
Ralph Kaminski odwiedził liceum w Jaśle /Piotr Matusewicz /East News

Urodzony w Jaśle w 1990 r. Ralph Kaminski to wokalista, autor tekstów oraz kompozytor, tworzący autorskie produkcje będące skrzyżowaniem alternatywnego popu i muzyki filmowej. W 2012 r. pojawił się w programie "X Factor", odpadł na etapie bootcampu.

W dorobku ma płyty "Morze" z 2016 r. (z przebojami "Zawsze" i "Podobno") oraz "Młodość" z listopada 2019 r. (single "Kosmiczne energie", "Autobusy" i "2009"). Drugi album przyniósł mu dwie nominacje do Fryderyków 2020 w kategoriach: producent muzyczny roku i album roku alternatywa.

W 2021 roku ukazało się wydawnictwo "Kora", z utworami grupy Maanam i jej nieżyjącej wokalistki - Kory. Krążek przyniósł muzykowi dwie statuetki Fryderyka w kategoriach artysta roku i piosenka poetycka.

Reklama

"Bal u Rafała" to trzeci autorski album Ralpha Kaminskiego. Nowy materiał wokalisty rodem z Jasła opowiada o tęsknocie za miłością, beztroskim życiem i wolnością.

"To refleksja nad dzieciństwem oraz pędzącym czasem. Jednym z głównych motywów jest taniec, który przeplata się w tekstach i muzyce" - czytamy.

Sprawdź tekst piosenki "Krystyna" w serwisie Tekściory.pl!

Ralph Kaminski odwiedził swoje liceum w Jaśle

1 września rano Ralph Kaminski opublikował na swoim Instagramie filmik, w którym poinformował swoich fanów, że wybiera się do I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle.

"Uwaga, uwaga. Bardzo ważny komunikat. Jesteśmy w Jaśle i ok. 8:40 będziemy pod moim liceum, I Liceum w Jaśle" - powiedział muzyk.

Kaminski poinformował też, że na miejscu rozda 70 wejściówek na sekretny koncert w swoim rodzinnym mieście.

Kiedy wokalista z zespołem pojawił się pod szkołą, czekał na niego tłum osób.

"Ja chodziłem do tego liceum kiedyś, skończyłem je. Trzymam za Was kciuki, za dobry rok szkolny. Jest tutaj dziwnie wrócić po paru dobrych latach" - wyznał Ralph i zaśpiewał "2009".

Ralph Kaminski - szczegóły płyty "Bal u Rafała":

1. "Uwertura bal"
2. "Małe serce"
3. "Krystyna"
4. "Duchy"
5. "Latka"
6. "Planeta i ja"
7. "Ale mi smutno"
8. "Ocean"
9. "Pies"
10. "Bal u Rafała".

Posłuchaj nowej płyty i sprawdź teksty Ralpha Kaminskiego w serwisie Tekściory.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL