Reklama

Reklama

Prokuratura zajęła się sprawą Viki Gabor. Trwa postępowanie

Zwycięstwo Viki Gabor podczas Eurowizji Junior 2019 nie wszystkim przypadło do gustu. W internecie pojawiły się obelgi na tle rasistowskim. Prokuratura po zawiadomieniach wszczęła postępowanie.

Wiktoria "Viki" Gabor podczas występu

Krakowska prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie ksenofobicznych komentarzy - donosi "Gazeta Krakowska".

Gabor urodziła się w Niemczech, wychowywała się w Wielkiej Brytanii, a później wraz z rodziną przeprowadziła się do krakowskiej Nowej Huty. Jak mówi sama Viki, talent odziedziczyła po rodzicach, którzy są pochodzenia romskiego. Podobno wdała się w tatę, który tak jak ona lubi nowoczesne brzmienia (sprawdź!).

Po wygranej Viki w eurowizyjnym konkursie internauci zarzucali organizatorom, że 12-latka nie powinna wygrać, ponieważ - w ich mniemaniu - nie jest Polką.

Reklama

Pierwsze zawiadomienie do prokuratury złożył Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. "OSTRZEGAMY WSZYSTKICH RASISTÓW - BĘDZIEMY BEZWZGLĘDNI W UJAWNIANIU WASZYCH PRZESTĘPSTW WOBEC VIKI GABOR" - napisali na swoim profilu.

Kolejne doniesienie w sprawie komentarzy złożyło oświęcimskie Stowarzyszenie Romów w Polsce.

Za publiczne znieważenie z powodu przynależności narodowej lub rasowej grozi do trzech lat więzienia.

Sprawdź tekst utworu "Superhero" w serwisie Teksciory.pl

Viki Gabor szerszej publiczności dała się poznać w drugiej edycji "The Voice Kids", gdzie pod opieką Barona i Tomsona doszła do finału. W ostatnim odcinku na żywo wykonała swój singel "Time", który szybko stał się przebojem.

Sprawdź tekst utworu "Time" w serwisie Teksciory.pl

29 września wygrała finałowy odcinek "Szansy na sukces". Po pokonaniu 12-letniej Gabrieli Katzer (sprawdź!) i 11-letniej Nikoli Fiedor (sprawdź!) została wybrana reprezentantką Polski na Eurowizję Junior 2019.

Na Eurowizji Viki Gabor wykonała piosenkę "Superhero". Autorami przeboju są: Patryk Kumór Lanberry - którzy napisali również tekst do utworu "Anyone I Want To Be" Roksany Węgiel (zwycięska piosenka z Eurowizji Junior 2018, sprawdź!) - oraz Dominic Buczkowski-Wojtaszek.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Viki Gabor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje