Reklama

Reklama

"Proceder": Małgorzata Kożuchowska bierze ślub. Zobacz zdjęcia z planu filmu

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z planu filmu "Proceder", który opowie o życiu i tragicznej śmierci Tomasza Chady - jednego z najpopularniejszych raperów w Polsce.

Małgorzata Kożuchowska i Marcin Kali Gutkowski na planie filmu "Proceder" o życiu rapera Tomasza Chady

Jak już informowaliśmy, reżyserem filmu "Proceder" został Michał Węgrzyn, który do tej pory największą popularność zdobył dzięki filmowi "Wściekłość" z 2017 roku.

Ujawniono również, kto wcieli się w postać Chady. Główna rola przypadła Piotrowi Witkowskiemu. Aktor do tej pory zagrał epizodyczne role m.in. w "Mieście 44", "Kamerdynerze", "Wałęsie. Człowieku z nadziei", "Podatku od miłości" i "Dywizjonie 303. Historii prawdziwej".

Pojawiał się również w serialach "Ślad" i "Plebania", a cały czas można śledzić go w "Na Wspólnej".

Reklama

Tytuł filmu został zaczerpnięty z twórczości rapera. Taką nazwę nosił bowiem pierwszy studyjny album Tomasza Chady, wydany w 2009 roku.

Posłuchaj utworu "Proceder" Chady w serwisie Teksciory.pl

W obsadzie poza głównym bohaterem pojawią się także m.in. Małgorzata Kożuchowska (Łysa), raper Marcin "Kali" Gutkowski oraz Marcin Troński.

Na zdjęciach z planu możemy zobaczyć kadry ze ślubu Łysej.

"Postać Łysej ma mocne zakorzenienie w rzeczywistości. Pod koniec lat 90. w polskiej mafii, już nieco przetrzebionej przez policję, kluczowe role zaczęły odgrywać kobiety" - komentuje reżyser.

"Pojawiają się także autentyczne postaci ze świata rapu, w tym obdarzony wielką charyzmą i otaczany szacunkiem Kali, który w pewnym momencie też znalazł się w niebezpiecznym świecie procederu, ale z nim konsekwentnie zerwał" - podkreśla Michał Węgrzyn.

"W odpowiedzi na liczne zapytania i prośby fanów Tomka, postanowiliśmy nadal prowadzić ten fanpage w celu przypominania jego wyjątkowej i bezkompromisowej twórczości, ale nie tylko. W najbliższym czasie będziemy mieć bowiem dla was naprawdę duże newsy związane z Chadą" - czytamy na facebookowym profilu rapera.

"Życie Chady było skomplikowane. Rzeczywiście w wielu momentach znajdował się na krawędzi, rzucał wyzwanie władzom, ale jednocześnie zdawał sobie sprawę z ciężaru nałogów i czynów, które popełnił. Znana jest sprawa jego miłości do matki czy poszukiwania Boga. O tym także mówimy" - tłumaczy reżyser.

Produkcją filmu zajęło się Global Studio. Film ma być gotowy jesienią 2019 r.

Tajemnicza śmierć Chady

Tomasz Chada zmarł 18 marca w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku. Trafił tam po tym, gdy w innej placówce na oddziale ortopedycznym (przebywał tam z urazem kręgosłupa; efekt skoku z trzeciego piętra pod wpływem środków odurzających) wszczął awanturę. Miał zaledwie 39 lat - oficjalną przyczyną śmierci było zatrzymanie akcji serca, jednak okoliczności śmierci rapera wciąż budzą mnóstwo wątpliwości.

Sprawą niewyjaśnionej śmierci Chady zajęła się prokuratura. Śledztwo prowadzone jest pod kątem niedopełnienia obowiązków i ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji, a także pracowników szpitali. Wstępna sekcja zwłok wykluczyła śmierć rapera w wyniku działań funkcjonariuszy. Obecnie prokuratura czeka na wyniki badań toksykologicznych.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje