Reklama

Reklama

Peter Yarrow oskarżony o gwałt na nieletniej. Do sądu wpłynął pozew

Peter Yarrow – wokalista, autor piosenek i członek tria Peter, Paul And Mary – został oskarżony o gwałt na nieletniej, do którego miało dojść ponad 50 lat temu.

Peter Yarrow został oskarżony o gwałt na nieletniej

24 lutego do Sądu Najwyższego stanu Nowy Jork na Manhattanie wpłynął pozew kobiety, która twierdzi, że została zgwałcona przez Petera Yarrowa w jednym z nowojorskich hoteli w 1969 roku.

Kobieta (obecnie mająca 68 lat) twierdzi, że spotkała się z Yarrowem kilkakrotnie podczas jego koncertów. Artysta w ten sposób zdobył jej zaufanie.

Jedno ze spotkań gwiazdor zaaranżował w nowojorskim hotelu, po tym jak dziewczyna uciekła z rodzinnego domu w Minnesocie. Początkowo myślała, że chce jej pomóc i zaopiekować się nią w "ojcowski sposób", potem zorientowała się, że jest uwodzona.

Reklama

W hotelu miało dojść też do gwałtu. Następnego dnia, muzyk miał kupić młodej dziewczynie bilet do domu i kazał jej się wynosić.

Ofiara Yarrowa twierdzi, że skutki jego czynu odczuwa aż do dziś. Od artysty domaga się odszkodowania za seksualne wykorzystanie, napaść, pobicie oraz zadawanie cierpienia emocjonalnego. W pozwie wymieniono również nazwę zespołu Peter, Paul And Marry (zobacz!) i zarzucono osobom współpracującym z Yarrowem, że musieli być świadomi tego, jak niebezpieczny jest dla dzieci i nic z tym nie zrobili.

Sam muzyk nie skomentował na razie pozwu, który wpłynął do sądu.

Problematyczna przeszłość Yarrowa

Będący członkiem tria - Peter, Paul And Mary - Peter Yarrow szczyt popularności osiągnął w latach 60. Ze swoimi kolegami z zespołu nagrał kilka cieszących się uznaniem piosenek takich jak: "Blowin' In The Wind", "Leaving On the Jet Plane" (sprawdź!) i "Puff (The Magic Dragon)" (posłuchaj!).

W 1970 roku muzyk został skazany na trzy lata więzienia za nieprzyzwoite czyny wobec 14-latki i jej 17-letniej siostry. Dziewczyny starały się zdobyć autograf gwiazdora. Ten otworzył im drzwi będąc nagi, a następnie chciał je przymusić do stosunku.

W celi spędził trzy miesiące. Za swój czyn przeprosił. "To były czasy prawdziwych nietaktów i kategorycznych błędów męskich wykonawców. Byłem jednym z nich. Zostałem przyłapany. Popełniłem błąd. Przepraszam za to" - komentował.

W 1981 roku prezydent Jimmy Carter udzielił muzykowi ułaskawienia. Yarrow w ostatnich latach jest nie do końca mile widzianą postacią na festiwalach muzycznych. W 2019 roku anulowano jego występ na Colorscape Chenago Arts Festival.

Po tamtym wydarzeniu muzyk wystosowywał oświadczenie, w którym oświadczył, że w pełni popiera wszystkie ruchy domagające się pełni praw dla kobiet oraz walczące z wykorzystywaniem. "Nie umniejszam ani nie usprawiedliwiam tego, co zrobiłem. Nie jestem w stanie odpowiednio przeprosić za ból, który zadałem swoimi czynami" - komentował.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Peter Yarrow | Peter Paul And Mary

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje