Reklama

Reklama

Pectus i "Kobiety" (nowa płyta)

W tym roku zespół Pectus obchodzi dziesięciolecie swojego istnienia i m.in. z tej okazji muzycy nagrali album "Kobiety". Na płycie znalazło się dziesięć duetów z polskimi artystkami. Jedną z nich jest Irena Santor, z którą na scenie "Dzień Dobry TVN" zespół wykonał utwór "Walc en face".

Zespół Pectus tworzą bracia Szczepanikowie

Do współpracy nad albumem "Kobiety" muzycy z grupy Pectus zaprosili takie artystki jak: Irena Santor, Urszula Dudziak, Kayah, Grażyna Łobaszewska, Urszula, Ania Wyszkoni czy Basia Trzetrzelewska.

Lider zespołu Pectus przyznał w wywiadzie w "Dzień dobry TVN", że prace nad albumem "Kobiety" rozpoczęły się dwa lata temu, kiedy wybuchł konflikt na Ukrainie.

"Obawa przed konfliktem zbrojnym i wojną w zderzeniu z tym, co wynieśliśmy z domu rodzinnego, czyli miłość, empatia, wzajemny szacunek, ukierunkowała tę płytę zarówno w warstwie brzmieniowej, jak i tekstowej" - mówił Tomasz Szczepanik i dodał - "Staraliśmy się zrozumieć kobiety poprzez trudne relacje kobieta-świat opowiedziane w tych dziesięciu historiach".

Reklama

Jedną z kobiet, które zgodziły się zaśpiewać na płycie zespołu Pectus jest Irena Santor. W programie wokalistka zdradziła, jak doszło do współpracy z muzykami.

"Ja mam zawsze nadzieję, że mam w moim zawodzie jeszcze jutro, a ponieważ dostałam taką piękną propozycję od zespołu, który bardzo lubię i cenię zawodowo, to przychyliłam się do tego całym sercem. W dodatku ta piosenka jest napisana specjalnie dla mnie, co już jest wyróżnikiem. Co więcej, jest napisana w moim stylu - zupełnie jakbym się kąpała w tym moim stylu" - mówiła z rozbawieniem Irena Santor.

Na scenie "Dzień dobry TVN" Irena Santor wraz z zespołem Pectus wykonała utwór "Walc en face".

Sprawdź tekst utworu "Walc en face" w serwisie Tekściory.pl!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pectus | Irena Santor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje