Reklama

Oxy.Gen w trasie

Fani nie istniejącego już trójmiejskiego zespołu Illusion pamiętają zapewne, jak świetnie wypadała ona na koncertach. Co prawda nic nam nie wiadomo na temat ewentualnego reaktywowania tej cenionej formacji, jednak jej fani mogą się spotkać na koncertach z połową byłego składu Illusion. W tournee po Polsce wyrusza bowiem formacja Oxy.Gen.

Zespół powstał latem 1998 roku w Trójmieście. Perkusista Paweł Herbasch i basista Jarek Śmigiel to muzycy nie istniejącego już legendarnego zespołu Illusion, którzy szukając nowych pomysłów, stali się inicjatorami powstania projektu o nazwie Oxy.Gen.

Reklama

Pozostali dwaj muzycy, Wojtek Wysocki (śpiew, gitary) i Rafał Rachowski (klawisze, sample), nie byli wcześniej związani z żadnym powszechnie znanym przedsięwzięciem muzycznym. Wysocki, po przyjeździe do Trojmiasta, wraz z Guzikiem (Homosapiens) i Mateuszem Piotrowskim (Homosapiens), tworzył awangardowy zespół Home. Z kolei Rachowski związany był z trójmiejską sceną acid jazzową.

Oxy.Gen to brzmienia oparte na nowoczesnej elektronice i samplingu, mieszanka elektroniki, rocka, hip hopu i funky. Jednym z elementów charakterystycznych dla muzyki grupy jest wykorzystanie beczek przemysłowych jako instrumentow perkusyjnych.

Debiutancka płyta formacji "Oxy.Gen" pojawiła się na rynku w październiku 2002 r. O tym, ile wart jest zawarty na albumie materiał, będzie się można już wkrótce przekonać na żywo, bowiem zespół wyrusza w trasę koncertową.

Terminarz występów:
17.02.2003 Toruń - Od Nowa
18.02.2003 Szczecin - Hormon
19.02.2003 Wrocław - W-Z
20.02.2003 Katowice - Gugalander
21.02.2003 Kraków - zespół czeka na potwierdzenie lokalizacji
22.02.2003 Warszawa - Qultclub
23.02.2003 Gdańsk - Parlament

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Illusion | Oxy.Gen | Nie wiadomo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje