Reklama

O.S.T.R. "Życie po śmierci": Triumfalny powrót po chorobie?

26 lutego na półki sklepowe trafił najnowszy album Adama Ostrowskiego, znanego lepiej jako O.S.T.R., zatytułowany "Życie po śmierci". Nowy materiał raper zapowiedział jako swój najbardziej osobisty krążek w karierze. Gdy prześledzimy ostatnie miesiące w życiu Ostrego, szybko zorientujemy się, że nie ma w tym nieprawdy.

O.S.T.R. na okładce płyty "Życie po śmierci"

Pod koniec stycznia 2015 roku Asfalt Records wystosował oświadczenie, w którym napisano, że wiosenna trasa Ostrego zostaje wstrzymana. W informacji pojawiło się zdanie o zabiegu i kłopotach zdrowotnych. Nie ujawniono jednak, co dolegało raperowi.

Reklama

"Mamy dla Was ważną informację. Musimy wstrzymać wiosenną trasę koncertową O.S.T.R. ze względu na jego kłopoty zdrowotne. Adam przeszedł zabieg, po którym potrzebuje odpoczynku. Jesteśmy zmuszeni przesunąć koncerty na późniejszy termin. Będziemy informować was na bieżąco o nowych datach" - mogliśmy przeczytać.

23 lutego 2015 roku do sprzedaży trafiła płyta "Podróż zwana życiem". Materiał został świetnie przyjęty przez dziennikarzy i fanów. Pozytywne opinie na temat albumu przełożyły się na sprzedaż - wydawnictwo pokryło się platyną. Jednak promocja albumu na żywo musiała poczekać, aż wykonawca dojdzie do siebie.

Sprawdź tekst "Grawitacja" w serwisie Teksciory.pl!

Raper na trasę wrócił w maju 2015 roku. Informacjami na temat swojego stanu zdrowia podzielił się z fanami w trakcie koncertu na warszawskich juwenaliach. O.S.T.R. zdradził , że przeszedł dwie operacje. W trakcie jednej wycięto mu guzy oraz płat płuca. Druga polegała na rekonstrukcji organu.

Sporo na temat swojej nieobecności O.S.T.R. powiedział w trakcie Kraków Live Festival, gdzie supportował zespół Rudimental.  Przez większość czasu raper śmiał się ze swojej choroby, jednak nie zapomniał na koniec po raz kolejny podziękować swojej rodzinie oraz przyjaciołom:

"Gdy gramy koncert w Łodzi, to dostaję 500 telefonów o wpisanie na listę, ale gdy leżałem w szpitalu i byłem bliski śmierci zostali ze mną tylko najbliżsi" - opowiadał O.S.T.R.

W końcu w styczniu 2016 roku Asfalt Records oznajmiło, że O.S.T.R. przygotowuje się do wydania najnowszego albumu "Życie po śmierci". Na specjalnej stronie dot. płyty mogliśmy przeczytać:

"Na początku stycznia zeszłego roku moja rodzina przeżyła dramat związany z moją ciężką chorobą i walką o życie. W konsekwencji zaistniałych wydarzeń zmieniłem się o 180 stopni. Pozbyłem się nałogów i zacząłem powoli przyzwyczajać organizm do tzw. zdrowego trybu życia. Nie twierdzę, że zostałem "straight edge", czy weganinem. Zdarzyło mi się parę razy zaszaleć, ale porównując moją dzisiejszą postawę z przeszłością, z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że znacznie zwolniłem tempo. W wyniku tych wydarzeń nagrałem najbardziej osobistą płytę w moim życiu. Jest to opowieść o tym, co się u mnie wydarzyło między 28 grudnia 2014 roku (koncert w Bielsku-Białej), a 3 maja 2015 roku (koncert w Jastrzębiu-Zdrój), jednocześnie powrót na trasę koncertową"

Płytę promuje teledysk "We Krwi (Since I Saw You)", w którym wystąpiła żona Ostrego, Natalia. Klip został dobrze przyjęty przez fanów. Od 1 lutego został on wyświetlony ponad 2,4 miliona razy. Czy równie dobrze zostanie odebrany najbardziej osobisty rapera? Tego dowiemy się już wkrótce.

Sprawdź tekst "We Krwi (Since I Saw You)" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: O.S.T.R.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje