Reklama

Nirvana: Odnaleziono zdjęcia z pierwszego koncertu

Pewna nastoletnia fanka z Waszyngtonu znalazła zdjęcia z pierwszego występu zespołu Nirvana. Fotografie należały do jej ojca, który przyjaźnił się z Kurtem Cobainem.

Kurt Cobain był liderem Nirvany

19-letnia Maggie Poukkula to córka Tony'ego Poukkuli, który był kiedyś przyjacielem Kurta Cobaina. Nastolatka odkryła, że w jednej z książek jej ojca znajdują się zdjęcia z 1987 roku. Na fotografiach odkrytych przez Maggie widać Nirvanę podczas ich pierwszego koncertu, mającego miejsce w piwnicy należącej do jej ojca.

Reklama

Na zdjęciach można zobaczyć: Kurta Cobaina, basistę Krista Novoselica, perkusistę Aarona Burckharda oraz Poukkulę na gitarze akustycznej.

"Tata pokazał mi te zdjęcia jakiś czas temu, ale nigdy nie wspomniał, co się na nich działo. Dowiedziałam się dzięki wszystkim tym artykułom" - mówiła Maggie Poukkula w rozmowie z magazynem "Rolling Stone".

"Nie miałam pojęcia, że te zdjęcia zostały zrobione podczas pierwszego koncertu Nirvany. Nie zdawałam sobie sprawy, że to była tak historyczna rzecz. Myślałam, że to były tylko fajne zdjęcia mojego taty i Kurta jamujących razem" - dodała nastolatka.

Zobacz zdjęcia znalezione przez Maggie:


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nirvana | Kurt Cobain

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje