Reklama

Reklama

Nie żyje pionier hip hopu Lovebug Starski. Miał 57 lat

Nowojorski MC Lovebug Starski, uważany za jednego z ojców hip hopu, zmarł 8 lutego w 57 lat.

Lovebug Starski (pierwszy z prawej) miał 57 lat

O śmierci DJ-a i MC poinformowali jego przyjaciele. Jak podał serwis HipHopDx, powołując się na informację Chucka D z Public Enemy, twórca zmarł na zawał serca.

"Lovebug Starski był DJ-em, MC i innowatorem. Pionierem, który nagrywał doskonałe utwory zanim pojawiły się pierwsze rapowe numery" - wspominał Starskiego raper.

Kevin Smith, działający pod pseudonimem Lovebug Starski, swoją karierę rozpoczął na początku lat 70. na Bronxie, gdzie działał jako mistrz ceremonii. Następnie został DJ-em w klubie Disco Fever.

Reklama

W drugiej połowie lat 70. Starski zaczął publikować swoje single, które dały podwaliny pod współczesny hip hop. Na przełomie dekad ukazały się m.in. "Gangster Rock" i "Dancin' Party People" (wydane pod pseudonimem Little Starsky) oraz "Positive Life" (raz z Harlem World Crew).

Lovebug nigdy nie zdobył sporej popularności, ale mimo tego uważa się go za jednego z pionierów gatunku na równi z Grandmaster Flashem & The Furious Five, Kool Hercem i wspomnianym Chuckiem D.

W 1986 roku producent i DJ przygotował ścieżkę dźwiękową do filmu "Rappin’". W tym samym roku ukazał się jego jedyny album studyjny pt. "House Rocker".

W sieci artystę pożegnali najważniejsi przedstawiciele hip hopu: DJ Premier, R.A. the Rugged Man, Monie Love, Rob Base.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje