Reklama

Reklama

Nie żyje Hayko. Reprezentant Armenii na Eurowizji miał 48 lat

W Erywaniu zmarł 48-letni wokalista Hayko – reprezentant Armenii podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2007. Muzyk zmarł po zakażeniu koronawirusem. Nie był zaszczepiony.

Hayko miał 48 lat. Zmarł na COVID-19

Śmierć wokalisty potwierdziło Publiczne Radio w Armenii. Według informacji lokalnych mediów Hayko koronawirusem zakaził się na początku września 2021 roku. 21 września był w ciężkim stanie. Muzyk zmarł 29 września.

Państwowy Uniwersytet Medyczny w Erewaniu poinformował, że gwiazdor armeńskiej sceny muzycznej nie był zaszczepiony.

Kim był Hayko?

Hayko Hako'bjan był jednym z najpopularniejszych wokalistów w Armenii. Swoją pierwszą płytę wydał już w 1999 roku ("Romance").  Występował podczas wielu międzynarodowych konkursów muzycznych.

W 2006 roku został uznany Honorowym Artystą Republiki Armenii. Rok później Hayko zdecydował się wyjechać na Eurowizję. Krajowe eliminacje wygrał z piosenką "Anytime You Need". W finale Eurowizji zajął ósme miejsce z 138 punktami na koncie. To najlepszy rezultat Armenii w historii jej występów w konkursie.

Reklama

Hayko w 2007, 2010 i 2011 roku był uznawany kompozytorem roku w Armenii.

Artysta regularnie występował i nagrywał, m.in. muzykę do filmów. Był też trenerem w armeńskiej wersji programu "The Voice" (lata 2013 - 2014).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hayko | nie żyje | eurowizja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL