Reklama

Nicki Minaj nie zapłaci Tracy Chapman? Raperka broni się w sądzie

Nicki Minaj uważa, że nie złamała prawa autorskiego użyciem sampla z utworu Tracy Chapman "Baby Can I Hold You" w jej numerze "Sorry".

Nicki Minaj nie ma zamiaru płacić Tracy Chapman

Przypomnijmy, że płyta Nicki Minaj "Queen" ukazała się 10 sierpnia 2018 roku. Początkowo raperka chciała przełożyć premierę, gdyż pojawił się problem z wykorzystaniem sampli z piosenki Tracy Chapman "Baby I Can Hold You" z 1988 roku w jej utworze "Sorry".

Reklama

"Na 'Queen' jest nagranie, w którym pojawia się jedna z najlepszych w historii. Nie miałam pojęcia, że samplujemy legendarną Tracy Chapman - czy zatrzymać numer i stracić sampel czy jednak zachować sampel, ale przełożyć premierę? Przesunąć 'Queen' jeszcze o tydzień? Potrzebuję waszej pomocy" - pytała na Twitterze swoich fanów.

Utwór "Sorry" nie trafił na płytę, jednak nie uchroniło to Minaj przed pozwem.

Sprawdź tekst piosenki "Baby Can I Hold You" w serwisie Teksciory.pl

Piosenkę z gościnnym udziałem Nasa nadal można znaleźć w sieci. Co więcej numer prezentowany był w kilku audycjach radiowych, m.in. u Funkmaster Flexa.

Serwis TMZ.com donosił, że Tracy Chapman złożyła do sądu pismo, w którym domaga się odszkodowania oraz chce zakazać publikacji piosenki w przyszłości.

Wszystko wskazuje na to, że Nicki Minaj nie ma zamiaru płacić legendarnej piosenkarce. Serwis The Blast ustalił, że raperka w sądzie stwierdziła, iż fragment utworu znalazł się w kawałku "Sorry" legalnie. Gwiazda uznała, że jest chroniona przez prawo dozwolonego użytku.

Sprawdź tekst piosenki "Sorry" w serwisie Teksciory.pl

Chapman w swoim pozwie zaznaczała, że użyty sampel zawiera najbardziej rozpoznawalny fragment utworu i łatwo powiązać go z artystą.

Minaj w sądzie ripostowała, że Chapman błędnie zarejestrowała utwór, przez co oficjalnie nie jest właścicielem praw autorskich i nie może dochodzić roszczeń ze względu na jego nielegalne wykorzystanie.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nicki Minaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje