Reklama

Nelly w górę

Na amerykańskiej liście najpopularniejszych płyt pierwsze dwie pozycje pozostały niezmienne. Jedyna nowością w ścisłej czołówce jest nowa płyta Celine Dion "Miracle" i album Mos Defa "The New Danger".

Na 1. miejscu pozostał George Strait z albumem "50 Number Ones". Mimo spadku sprzedaży o ponad połowę w stosunku do poprzedniego tygodnia, wciąż wystarczyło to do pozostania na szczycie "Billboardu".

Reklama

Swoją pozycję utrzymał również Usher. Reedycja płyty "Confessions" także zaliczyła spadek sprzedaży, ale ponownie jest na miejscu 2.

W górę listy pnie się "Suit" Nelly'ego. Album w tym tygodniu awansuje z pozycji 5. na 3. Drugi album rapera, "Sweat" utrzymał swoją 12. pozycję.

Na 4. miejscu mamy pierwszą nowość. Do albumu "Miracle" Celine Dion dołączony jest album z fotografiami dzieci autorstwa Anne Geddes. Jak przyznała kanadyjska piosenkarka, wydawnictwo skierowane jest przede wszystkim do młodych matek. Pierwszym singlem będzie piosenka "Beatiful Boy", oryginalnie wykonywana przez Johna Lennona.

Pierwszy od 1999 roku solowy album Mos Defa, "The New Danger", zadebiutował na miejscu 5. Jest to najwyższa pozycja, jaką osiągnęła płyta rapera na liście "Billboardu". Jego poprzedni album, "Black On Both Sides", zadebiutował pięć lat temu tylko na pozycji 25.

Ostatnia nowością w pierwszej dziesiątce zestawienia jest drugi album poppunkowców z grupy Sum 41. "Chuck" pobił zdecydowanie debiutancki album "Does This Look Infected?", który roku 2002 był tylko na pozycji 32.

Album Hillary Duff pozostał na miejscu 6., podobnie jak "American Idiot" Green Day, który wciąż jest 7.

Spadek z 3. na 8. pozycje zanotowała grupa Good Charlotte z albumem "The Chronicles Of Life And Death".

Na miejscu 9. znajduje się Tim McGraw z koncertową płytą "Live Like You Were Dying".

Z innych nowości należy wspomnieć o "Astronaut" Duran Duran (miejsce 17.). Zreformowanie oryginalnego składu wyszło grupie na zdrowie. Ich poprzedni album, "Pop Trash" z 2000 roku, nagrany w składzie tylko z Simonem Le Bonem i Nickiem Rhodesem debiutował na 135. pozycji.

Na liście najpopularniejszych singli w Stanach Zjednoczonych skończył się siedmiotygodniowy okres dominacji "Goodies" Ciary. Na szczyt w tym tygodniu wskoczył z 2. pozycji duet Ushera i Alicii Keys "My Boo". To już czwarty numer jeden tego piosenkarza na liście najpopularniejszych piosenek "Billboardu".

Ciara spadła na pozycję 2., a tuż za nią znalazły się dziewczyny z Destiny's Child. Ich najnowszy singel, "Lose Breath" awansował z 4. na 3. miejsce.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Gora | NEW | celine dion | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje