Reklama

Reklama

MTV VMA 2020: Lady Gaga i Ariana Grande triumfatorkami pandemicznej gali [LISTA ZWYCIĘZCÓW]

Tegoroczne rozdanie nagród MTV VMA (30 sierpnia) przebiegło w zdecydowanie inny sposób niż miało to miejsce w ubiegłych latach. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. Zwyciężczyniami gali zostały Lady Gaga i Ariana Grande, które zgarnęły odpowiednio sześć i pięć statuetek.

Tegoroczne rozdanie nagród MTV VMA (30 sierpnia) przebiegło w zdecydowanie inny sposób niż miało to miejsce w ubiegłych latach. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. Zwyciężczyniami gali zostały Lady Gaga i Ariana Grande, które zgarnęły odpowiednio sześć i pięć statuetek.
Ariana Grande i Lady Gaga podczas MTV VMA 2020 /Kevin Winter /Getty Images

Szalejąca na świecie pandemia koronawirusa (a zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych) sprawiła, telewizja MTV zdecydowała się na organizację gali rozdania nagród VMA w całkowicie nowatorski sposób. Początkowo impreza miała zostać zorganizowana w Barclays Center w Nowym Jorku, potem postanowiono rozbić ją na kilka miejsc.

Część gwiazd swoje występy nagrała jeszcze przed startem transmisji, część wystąpiła na świeżym powietrzu (The Weeknd zrobił to na dachu). Na green screenie zorganizowano, bezpieczny dla obsługi i gwiazd specjalny czerwony dywan. Pandemicznych akcentów nie zabrakło także podczas samej gali.

Reklama

Największą wygraną wieczoru została Lady Gaga. Wokalistka odebrał nagrody w kategoriach: utwór ("Rain On Me" - sprawdź!) roku, artysta roku, najlepsza współpraca i zdjęcia. Ponadto Gadze przyznano po raz pierwszy statuetkę MTV Tricon Award, w zasłudze za wybitne dokonania na wielu polach (muzyka, film, działalność charytatywna, moda).

Pięć statuetek otrzymała Ariana Grande, przede wszystkim dzięki współpracy z Lady Gagą przy "Rain On Me". Oprócz tego wokalistka zgarnęła nagrodę za najlepszy teledysk nakręcony w warunkach domowych ("Stuck With U" z Justinem Bieberem - sprawdź!).

Cztery wyróżnienia otrzymała koreańska supergrupa BTS. Doceniono ich w kategoriach: najlepszy zespół, najlepsza choreografia, najlepszy teledysk k-pop i najlepszy teledysk pop.

Najważniejszą nagrodę wieczoru zgarnął natomiast The Weeknd. Teledyskiem roku uznano bowiem "Blinding Lights" (zobacz!).

Jak już wspomnieliśmy, podczas gali nie zabrakło występów, które zapadają w pamięć. Lady Gaga wykonała medley swoich utworów z płyty "Chromatica" -  "Enigma", "Chromatica II", "911", "Rain On Me" i "Stupid Love", kilkakrotnie przebierając się na scenie i cały czas nosząc specjalną maskę, która przetwarzała jej głos. Na scenie przez chwilę towarzyszyła jej również Ariana Grande.

Ponadto widzowie zobaczyli występy The Weeknd, BTS, Malumy oraz DaBaby - który swoim występem zabrał głos w sprawie brutalności policji w Stanach Zjednoczonych.

Słynną scenę z teledysku "Wrecking Ball" przypomniała natomiast Miley Cyrus. Tym razem wokalistka siedziała jednak na kuli dyskotekowej a nie na kuli do wyburzania budynków.

Poniżej możecie znaleźć pełną listę zwycięzców:

Teledysk roku: The Weeknd - "Blinding Lights"
Artysta roku: Lady Gaga
Utwór roku: Lady Gaga i Ariana Grande - "Rain On Me"
Najlepsza współpraca: Lady Gaga i Ariana Grande - "Rain On Me"
Najlepsza grupa: BTS
Najlepszy nowy artysta: Doja Cat
Najlepszy teledysk pop: BTS - "On"
Najlepszy teledysk hip hop: Megan Thee Stallion - "Savage"
Najlepszy teledysk R&B: The Weeknd - "Blinding Lights"
Najlepszy teledysk k-pop: BTS - "On"
Najlepszy teledysk muzyka latynoska: Maluma - "Que Pena"
Najlepszy teledysk rock: Coldplay - "Orphans"
Najlepszy teledysk alternatywa: Machine Gun Kelly - "Bloody Valentine"
Najlepszy teledysk nakręcony w domu: Ariana Grande i Justin Bieber - "Stuck With U"
Najlepszy teledysk z przekazem: H.E.R. - "I Can’t Breathe"
Najlepsza reżyseria: Taylor Swift - "The Man"
Najlepsza scenografia: Miley Cyrus - "Mother’s Daughter"
Najlepsza choreografia: BTS - "On"
Najlepsze zdjęcia: Lady Gaga i Ariana Grande - "Rain On Me"
Najlepszy montaż: Miley Cyrus - "Mother’s Daughter"
Najlepsze efekty specjalne: Dua Lipa - "Physical"
Utwór lata: BLACKPINK - "How You Like That".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama