Reklama

Mroczna panna młoda, czyli Brighter Colours na Dzikim Zachodzie

Dzień po premierze debiutanckiej płyty "Magnolia", krakowska indierockowa grupa Brighter Colours zaprezentowała teledysk do singla "Wedding Gown".

Dzień po premierze debiutanckiej płyty "Magnolia", krakowska indierockowa grupa Brighter Colours zaprezentowała teledysk do singla "Wedding Gown".
Brighter Colours prezentują nowy teledysk /Wiktor Gawron /materiały prasowe

Brighter Colours to grupa młodych muzyków z Krakowa. Zespół powstał w 2022 roku i od początku gra w niezmienionym, czteroosobowym składzie. Ich twórczość jest świeżym spojrzeniem na rock alternatywny z domieszką indie i softrockowych brzmień. Brighter Colours to w pełni samowystarczalna maszyna do robienia muzyki. O każdy detal dbają sami. Sami piszą teksty, komponują, nagrywają, produkują, a oprócz tego sami wymyślają i filmują swoje teledyski.

Reklama

Na koncie mają m.in. zwycięstwa w XIV Przeglądzie Kapel Rockowych w Krakowie i Rockrewizji w Mykanowie, a także wyróżnienie na II Skała Rock Festiwal.

"Najpiękniejsze piosenki powstają wówczas, gdy spotykamy się wszyscy razem i wspólnymi siłami tworzymy coś od zera. Każdy utwór na tej płycie zawiera muzyczne DNA każdego z nas" - opowiada grający na klawiszach Michał Pietraszek.

Brighter Colours na Dzikim Zachodzie

Zespół właśnie wypuścił debiutancki album "Magnolia" zawierający osiem autorskich utworów. Jednym z nich jest "Wedding Gown" (sprawdź!), któremu towarzyszy teledysk utrzymany w klimacie westernowym.

"Zabierzemy Cię w świat Dzikiego Zachodu z domieszką horroru. Sprawdź, czy Jake [Koch, wokalista i gitarzysta grupy] byłby dobrym pisarzem true crime i co do powiedzenia ma Kasia [Raorane, basistka i wokalistka] w świecie zręcznych rewolwerowców" - czytamy.

W klipie w roli rewolwerowca wystąpił Michał Kadłubek, gitarzysta innej krakowskiej grupy Gun Dog Radio, prywatnie szwagier Jake'a Kocha. Wszystko zostaje w rodzinie, bo obie te formacje łączy perkusista Bartłomiej Pąprowicz. A promujący koncert w klubie Tu i Ówdzie w Krakowie z krótkim solowym występem otworzył Andrew The Goat (Andrzej Kozioł), lider Gun Dog Radio.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Brighter Colours | nowa płyta | teledyski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy