Reklama

Reklama

"Milionerzy": Tomasz Orzechowski wygrał milion! Tak brzmiało finałowe pytanie

Tomasz Orzechowski wygrał milion złotych w najnowszej edycji "Milionerów". Zobacz, czego dotyczyło pytanie, które dało mu główną wygraną.

Tomasz Orzechowski wygrał milion złotych w najnowszej edycji "Milionerów". Zobacz, czego dotyczyło pytanie, które dało mu główną wygraną.
Hubert Urbański był pod wrazeniem gry Tomasza Orzechowskiego /Mateusz Jagielski /East News

Od początku września w TVN-ie zadebiutował nowy sezon "Milionerów". Widzowie nie musieli długo czekać na pytanie o milion. 19 września wyemitowano odcinek, w którym o główną wygraną grał Tomasz Orzechowski.

Oto, jak brzmiało pytanie za milion złotych:

"Kto w połowie XIX w. skomponował słynną ‘Modlitwę dziewicy’, utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej do dziś popularny w Japonii".

Wśród czterech podpowiedzi znaleźli się tacy kompozytorzy jak: Franciszek Liszt z Raiding, Edward Grieg z Bergen, Robert Schumann z Zwickau i Tekla Bądrzewska z Mławy.

Reklama

Orzechowski postawił na Teklę Bądrzewską i wygrał milion złotych.

Widzowie pod wrażeniem gry uczestnika "Milionerów"

Tomasz Orzechowski w imponującym stylu zaprezentował się w "Milionerach". Uczestnik wrażenie zrobił nie tylko na widzach, ale i na samym Hubercie Urbańskim. "Tomek, imponująca gra" - mówił do niego prowadzący w poprzednim odcinku.

"Jak usłyszał pytanie, to byłem pewien, że zrezygnuje, a tu cyk, milionik", "Na kozaku to zrobił", "Kolejny milion wygrany w Milionerach. W dodatku w epickim stylu. Brawo!" - pisali widzowie po sukcesie Tomasza Orzechowskiego.

Kim była Tekla Bądrzewska-Baranowska?

Tekla Bądrzewska-Baranowska to polska pianistka i kompozytorka. Urodziła się w 1829 roku w Mławie, a zmarła w 1861 roku w Warszawie. Bądarzewska skomponowała ok. 35 miniatur, a światową sławę zyskała utworem "Modlitwa dziewicy".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL