Reklama

Reklama

Michał Kwiatkowski: "Stęskniłem się za Polską"

Michał Kwiatkowski we wrześniu spróbuje swoich sił w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Mieszkający w Paryżu polski wokalista wrócił do kraju i nagrywa swoją nową płytę. W rozmowie z serwisem PAP Life Kwiatkowski opowiedział o albumie i przygotowaniach do telewizyjnego show.

Michał Kwiatkowski stęsknił się za Polską

Wokalista jest uczestnikiem czwartej edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo", który rozpocznie się we wrześniu. Jego udział w show zbiegł się z pracą nad nowym, piątym albumem.

Na razie nie wiadomo, kiedy ukaże się album Michała Kwiatkowskiego, gdyż ten skupiony jest obecnie na przygotowaniach do programu.

"W tym samym czasie, co program, nagrywam moją nową płytę. Dlatego mam wielką nadzieję, że udział w show sprawi, że ta płyta będzie lepiej przyjęta albo przyjęta przez większą liczbę osób. Mam też ochotę pokazać ludziom, że stęskniłem się za Polską - mimo że mieszkam we Francji, nigdy nie zapominam o moim kraju" - zapewniał Michał Kwiatkowski w rozmowie z PAP Life.

Reklama

Michał Kwiatkowski jest w trakcie komponowania utworów na swoją nową płytę. Piosenki na jego album najprawdopodobniej zostaną nagrane w języku francuskim. Wokalista po polskiej premierze chciałby wydać płytę także we Francji.

Jak przyznał w rozmowie, woli pisać po polsku i angielsku, a teksty francuskie najczęściej zleca komuś innemu. Podobnie będzie z piosenkami z nowego albumu.

"Większość będzie autorstwa poety i autora książek, który nazywa się Emmanuel Tugny i napisał prawie wszystkie teksty na mojej płycie "Chopin etc.". Ale są jeszcze takie, które nie zostały napisane, więc jeszcze zobaczę" - opowiadał wokalista.

"Na razie jestem na etapie robienia demo w moim domowym studiu i przyznam, że rezultat jest dosyć interesujący. Zawsze robię wszystko, żeby te płyty były najbardziej oryginalne, żeby przedstawić słuchaczowi coś, czego być może jeszcze nie usłyszał. Mam nadzieję, że jestem na dobrej drodze" - tak o nowej płycie mówił Michał Kwiatkowski.

Dawid Kwiatkowski ma koncie ma cztery albumy solowe. Jego młodszym bratem jest idol polskich nastolatek, Dawid Kwiatkowski.

Zobacz teledysk ""Mon Tout":

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje