Reklama

Mata po publikacji w "The New York Times" pokazał się z wąsem jak Taco Hemingway. Jest odpowiedź!

Już ponad 1,8 mln odsłon ma duet "Kurtz" Maty i Taco Hemingwaya pochodzący z płyty "Młody Matczak" tego pierwszego. Mata pochwalił się wywiadem udzielonym prestiżowemu dziennikowi "The New York Times" i pokazał nowe zdjęcie z wąsem, które mocno upodobnił go do Taco Hemingwaya. Jak zareagował jego starszy kolega?

Już ponad 1,8 mln odsłon ma duet "Kurtz" Maty i Taco Hemingwaya pochodzący z płyty "Młody Matczak" tego pierwszego. Mata pochwalił się wywiadem udzielonym prestiżowemu dziennikowi "The New York Times" i pokazał nowe zdjęcie z wąsem, które mocno upodobnił go do Taco Hemingwaya. Jak zareagował jego starszy kolega?
Mata to obecnie najgorętszy pseudonim na polskiej scenie hiphopowej /Kacper Kolenda /Reporter

Oczekiwany drugi album Maty "Młody Matczak" ukazał się 1 października.

Mata i Taco Hemingway - "Kurtz". Nowa płyta "Młody Matczak"

Jak informowała wytwórnia Matczaka, SBM Label, "od premiery ostatniego albumu w życiu Maty wiele się zmieniło. Przez ponad rok zdążył na własnej skórze odczuć blaski i cienie życia na świeczniku, a część ze swoich doświadczeń przeniósł do utworu 'Szmata'". Wspomniana "Szmata" to już szósty singel promujący "Młodego Matczaka".

Sprawdź tekst do utworu "Szmata" w serwisie Teksciory.pl

Reklama

Z nowej płyty sporą popularnością w mediach społecznościowych cieszy się oczekiwany duet Maty z innym popularnym raperem młodego pokolenia, Taco Hemingwayem. Siły połączyli w utworze "Kurtz". Tytułowy "Kurtz" jest odniesieniem do postaci pułkownika Kurtza, bohatera filmu "Czas Apokalipsy" Francisa Forda Coppoli (w tej roli Marlon Brando). Z kolei filmowy Kurtz był oparty na książkowym handlarzu kością słoniową z "Jądra ciemności" Josepha Conrada.

Sprawdź tekst utworu "Kurtz" w serwisie Tekściory.pl!

Mata w "The New York Times"

Mata jako drugi polski raper stał się bohaterem publikacji w "The New York Times". Poprzednio dziennikarz Alex Marshall opisywał amerykańskim czytelnikom postać Taco Hemingwaya.

Mata przyznał, że czasami czuje się bardziej jak internetowy troll niż raper i że lubi wywoływać skandale, jednak "Patolinteligencja" nie powstała tylko po to, by prowokować. "To był po prostu strumień świadomości, wszystkie te złe emocje wyszły ze mnie. Nawet teraz, gdy myślę o tym momencie, jestem podekscytowany. Czułem, że żyję" - mówił Mata.

"WARSZAWIAK ROKU TO ŻUL" (to cytat z utworu "Kurtz") - napisał na Instagramie, publikując swoje zdjęcie z wąsem, na którym mocno upodobnił się do Taco Hemingwaya. "hej wysłałem ci to zdjęcie poufnie :/" - skomentował Taco w odpowiedzi.

Mata. Kim jest? Kiedy premiera płyty "Młody Matczak"?

Mata urodził się 14 lipca 2000 roku we Wrocławiu. Jest synem znanego prawnika Marcina Matczaka i Arletty Śliwińskiej-Matczak. Szturmem podbił internet w 2020 roku swoim pierwszym przebojem "Patointeligencja" (sprawdź!). Na swoim koncie ma także EP-kę "Fumar Mata" i debiutancki album "100 dni do matury". Płyta ta stała się bestsellerem i najczęściej kupowanym i słuchanym albumem na Spotify w 2020 roku.

2 października Mata da wyprzedany koncert na warszawskim Bemowie, gdzie w towarzystwie zaproszonych muzycznych gości zaprezentuje cały premierowy materiał z albumu "Młody Matczak".

Nową płytę promował singlami, m.in. "Papuga" (sprawdź!) z gościnnym udziałem Malika Montany i Quebonafide oraz "Kiss cam (podryw roku)". W teledysku do tego ostatniego (sprawdź!) wystąpili m.in. Young Leosia i Michał Milowicz.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mata (raper) | Taco Hemingway | The New York Times
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy