Maciej Miecznikowski (Leszcze) tracił słuch: Było ze mną już bardzo źle

W "Pytaniu na śniadanie" Maciej Miecznikowski ujawnił, że miał poważną chorobę słuchu, która groziła, że przestanie słyszeć. Teraz wokalista grupy Leszcze występuje w musicalu "Przerwana cisza", do którego libretto napisał prof. Henryk Skarżyński, twórca Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach i lekarz, który go już kilkakrotnie operował.

Maciej Miecznikowski miał bardzo poważne problemy ze słuchem
Maciej Miecznikowski miał bardzo poważne problemy ze słuchemTadeusz WypychReporter

"Było ze mną już bardzo źle. Po jednej stronie w ogóle nie słyszałem. Miałem już sześć operacji u pana profesora i dzięki temu rozmawiam, śpiewam, gram" - opowiadał Maciej Miecznikowski w "Pytaniu na śniadanie".

"Ja miałem taką rzadką przypadłość, o czym uświadomił mi profesor, która postępuje bardzo wolno. W pewnym momencie, jak byłem w sklepie i czegoś słuchałem, mówię: ludzie, co Wy tu macie? Taki sklep i zepsute słuchawki po jednej stronie? I ten facet wziął i mówi, że dobrze jest. Aferę zrobiłem, wyszedłem na totalnego chama. Już nie wspomnę o tym, że wcześniej też musiałem wszystko sobie pogłaśniać" - dodał 50-letni wokalista grupy Leszcze.

Słuchem Miecznikowskiego zajmował się prof. Henryk Skarżyński, otolaryngolog i twórca Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.

"Trafił do mnie w złym stanie. To była już zaawansowana choroba (...) Musieliśmy wszczepić dwa implanty tytanowe. W przypadku Maćka chodziło to o ucho środkowe" - tłumaczył lekarz.

Miecznikowski znalazł się w obsadzie musicalu "Przerwana cisza" do którego libretto napisał właśnie prof. Henryk Skarżyński. Za muzykę i kierownictwo muzyczne odpowiada Krzesimir Dębski, a inscenizacją i reżyserią zajął się Michał Znaniecki.

Zainspirowany historiami swoich pacjentów prof. Henryk Skarżyński powołał do życia Międzynarodowy Festiwal Dzieci i Młodzieży "Ślimakowe Rytmy", na którym występują właśnie jego podopieczni. Prawdziwe historie stały się podstawą do stworzenia libretta musicalu.

Przypomnijmy, że Miecznikowski opuścił Leszcze w 2013 r. skupiając się na solowej karierze. Zespół nawiązał potem współpracę z Katarzyną Pakosińską, z którą wydał single "Zabierz moje sukienki" (posłuchaj!, z repertuaru Wandy Warskiej) i "Roześmiana" (posłuchaj!).

Na początku 2016 r. ogłoszono, że nowym wokalistą został Kacper Kuszewski.

Aktor teatralny, telewizyjny, filmowy i dubbingowy największą popularność zdobył dzięki roli Marka Mostowiaka w serialu "M jak miłość". Oprócz tego występuje w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia. Podkłada także głos pod postać Myszki Miki. Pod koniec marca 2015 r. zadebiutował płytą "Album rodzinny" w klimacie retro nawiązującym do kabaretów i wodewilów dwudziestolecia międzywojennego.

Z grupą Leszcze nagrał nowy singel "Konfiture".

Jesienią 2017 r. Kuszewski wziął udział w ósmej edycji "Twoja twarz brzmi znajomo", ostatecznie zajmując pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji. W dziewiątej serii muzycznego show Polsatu został nowym jurorem, zastępując Bartka Kasprzykowskiego.

Nowe obowiązki sprawiły, że w grupie Leszcze po pięcioletniej przerwie ponownie pojawił się Maciej Miecznikowski.

"Miałem urlop od Leszczy, bo czułem, że w ogóle już się nie rozwijam w innych kierunkach. A przecież jestem z wykształcenia śpiewakiem operowym, aktorem. Musiałem nagrać parę zaległych płyt, na które nie było czasu - udało się nagrać trzy. Występowałem też w dwóch teatrach - w Teatrze Kamienica i Teatrze Stu w Krakowie" - mówił PAP Life Miecznikowski. Dodaje, że przez cały czas był w dobrym kontakcie z członkami zespołu.

Płytowy dorobek Leszczy to w sumie pięć studyjnych albumów. Ostatni z nich - "Koniec z dziewczynami" - ukazał się w lutym 2010 r. Do najbardziej znanych utworów należą piosenki "Kombinuj, dziewczyno", "Ta dziewczyna", "Twe usta jak maliny", "Znowu rzuciłaś mnie", "Irena moja miłość".


Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas